Призначення Ройтбурда: посилення конфлікту між Урбанським та Степановим

Між головою облради Анатолієм Урбанським та головою Одеської ОДА Максимом Степановим, схоже, поступово розгортається конфлікт. Це стало зрозуміло на тлі останніх подій, зв*язаних з призначенням скандально відомої особи на посаду керівника художнього музею.

Так, 19 березня голова Одеськоі області призначив Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею. Контракт з відомим художником підписали на п’ять років. Новоспечений директор повинен буде зробити ремонт в приміщеннях та залучити до музею нових відвідувачів.

Треба зазначити, що це призначення сколихнуло у навколокультурному середовищі Одеси цілу хвилю протистоянь та інтриг, які, як пояснює сам художник, викликані розбіжностями у політичних поглядах.

Після провального голосування, деякі діячи мистецтва були вимушені закликати втрутитися в ситуацію голову Обласної адміністрації .

Голова ОДА підкреслив, що прийняв таке рішення, спираючись виключно на букву закону.

«Я не вагався щодо призначення Олександра Ройтбурда, адже цього вимагає закон. Чітко регламентовано: людина, яка перемогла в конкурсі, повинна бути призначена протягом двох місяців », — повідомив Максим Степанов.

Як вже було відомо, Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею, який проходив 6 грудня 2017 року. Його програму розвитку підтримала переважна більшість членів конкурсної комісії. Сам художник розповів, що згідно з ст.21 закону «Про культуру» переможця конкурсу призначає керівник органу управління. У разі Одеського художнього музею — це голова Одеської облради Анатолій Урбанський, який підтримав його кандидатуру. Але під час сесії 14 березня цього року депутати Обласної ради відмовились ствердити Ройтбурда на посаду директора.

З усього видно, що конфронтація між Урбанським та Степановим посилюється  та, невдовзі, може перейти у гарячу стадію

comments powered by HyperComments