Ситуація в Одесі незабаром може стати предметом засідання РНБО України.

Ситуація, що склалася в Одесі з аеродромом «Шкільний» незабаром може стати предметом обговорення на засіданні РНБО України.

Нещодавно, народний депутат Павло Кишкарь направив до РНБО депутатське звернення щодо скликання засідання стосовно ситуації, що склалася навколо захоплення та виділення землі території військового аеродрому «Одеса-Шкільний» та відповідних дій міської влади.

Як відомо, 29 жовтня в Одесі сталися події, які у подальшому отримали широкий резонанс в Україні та вкотре показали відсутнітсь української влади в Одеській області.

Тоді близько 40 молодиків спортивної статури в балаклавах частково демонтували огорожу військової частини А3571, та здійснили вивіз військового майна в невідомому напрямку. Як було встановлено у подальшому вказані особи діяли в інтересах ТРЦ «CITI CENTER», що належить ТОВ «Югтранс-термінал», яке ЗМІ пов’язують з Володимиром Галантерником — бізнес-партнером мера Одеси Геннадія Труханова.

Сам Геннадій Труханов на нараді по аеродрому вказав, що військовим «захват померещился».

Тоді ж генеральний директор компанії «Сіті Центр» Андрій Халахур заявив, що  земельна ділянка, на якій встановлюється огорожа належить громаді Одеси, а забудовник має всі офіційні документи, які видані міськрадою Одеси.
У подальшому з’ясувалося, що ще в березні-липні 2017 року Одеська міська рада та той же Геннадій Труханов, всупереч вимогам Закону, сформували за рахунок державних земель військового аеродрому земельні ділянки, площею більше 90 га та передали їх комунальним підприємствам під багатоквартирну житлову та громадську забудову, а незадовго до подій на землях військового аеродрому міська рада прийняла рішення про розробку детального плану території в межах проспекту Небесної Сотні (стара назва — Маршала Жукова), Шкільного аеродрому, вулиці Проектної 23 (Північ-Південь), вулиці Інглезі (стара назва — 25-ї Чапаївської дивізії) у м. Одесі в інтересах того ж ТОВ «Югтранс-термінал», а також Будівельної кампанії «Будова».

Разом із тим, у червні цього року на території непідконтрольної республіки Придністров’я, що межує з Одеською областю, було помічено рух військової техніки, яка належить Оперативній групі російських військ у Придністровському регіоні. Тоді ж голова СБУ Василь Грицак  на прес-конференції в Одесі повідомив про активізацію проекту російських спецслужб «Бесарабія» та підкреслив, що на території ПМР нешодавно було відновлено злітну смугу аеродрому, яка здатна приймати всі види літаків- https://youtu.be/5WFCBr5EY4E 

У зв’язку з цим, очевидно, що дії міської влади, пов’язані із зазіханням на єдиний діючий в Одеській області військовий аеродром, які відбуваються синхронно з діями Російської Федерації та ПМР по відновленню аеродрому на території, що межує з Одеською областю та відновленням військової активності російських військ на кордоні, несуть очевидну загрозу національній безпеці та обороноздатності України.

comments powered by HyperComments