Нардеп Игорь Луценко: одесситам не стоит изолироваться от Киева. Это превратит их в Приднестровье

photo_2017-06-14_13-43-35-Копировать

Народный депутат Игорь Луценко обратил внимание на то, что в Одессе довольно ощутима угроза сепаратизма. Как написал он на своей странице в соцсети «Фейсбук», большинство местных СМИ культивируют тему особенности и обособленности региона.

«Ходжу тут в Одесі на ефіри місцевих ЗМІ.

Ще раз переконуюсь, що у Києві ми не відчуваємо загрози сепаратизму, а вона є, жива і відчутна тут.
Діють технологічно. Більшості одеських ЗМІ можна висунути звинувачення у тій чи іншій ступені антиукраїнської роботи. Культивується «особливість» регіону, його окремішність, (точно так, як було на Донбасі). Ну, і звісно, українську мову тут попробуй знайди.
Невелика частина медіа працює збалансовано — так туди ходять персонажі, котрі співають приблизно такі пісні — «що ви тут сюди приїхали, указувати (!) одеситам, як їм жити, їдьте до себе у Київ чи Львів», «ми тут без вас розберемося, та й взагалі хто дав право цим активістам щось там вимагати», «активісти не мають боротися з корупцією, мають нею займатися правоохоронні органи, у нас он вони є, не заважайте», «це ви привели цю владу, це ви винуваті!«, — написал политик.

Также народный депутат сакцентировал внимание на многочисленных незаконных вооруженных формированиях в городе, множащихся под руководством городского головы Геннадия Труханова, считая это серьезной угрозой обществу. В то время как правоохранительные органы не намерены защищать ни украинских граждан, ни государственность. По словам Луценко, любой политический кризис может привести к серьезной эскалации конфликта, по примеру Донбасса.

«Ну, про те, що на антикорупційних активістів тут нападають регулярно, ви всі, мабуть, чули.
Не чули, ви мабуть, про те, скільки зараз бійців під Трухановим і компанією. Тисячі. Це не рахуючи російських військ та «ополчєнія» поруч у Придністров’ї, за півтори години марш-кидка.
Якщо почнеться — у нас буде мало шансів. Вони прекрасно засвоїли уроки, тепер на їх боці буде перевага у чисельності, зброї, організованості.
Власне, саме це і є критерій — коли ми уявімо повторення 14-го року, поліція буде нейтральною в кращому разі (з неї принципово не намагалися зробити проукраїнську структуру, привіт Sergei Hadzhynov), СБУ буде як завжди невидимим, отож вулицю захопить той, хто сильніше. У 2014-му ми виявилися більш чисельними. А зараз і чисельніше, і організованіше — охоронні структури громадянина РФ Труханова та його бізнес-угруповання. Вулицю ми втратили, силова перевага — на їх боці. Питання лише, коли це буде реалізовано.

Поки сильна центральна влада, звісно, вони не рипнуться. Але будь-яка політична криза може завершитися остаточною ДНРизацією Одеси.
Не знаю, може, десь тут і ведеться пропаганда на рахунок того, що «русскій мір» — це розруха і війна на довгі роки. Що одеситам не варто ізолюватися від Києва, бо це перетворить їх у Придністров’я. Це треба втовкмачувати постійно, наочно демонструючи «переваги і принади» ДНР і ЛНР! Але я поки цього не помічаю.
Поки що все, що обороняє стабільність і Україну тут, все, що бореться проти корупції і руйнування міста і диктату банд і перевертнів у погонах — це набір приватних ініціатив. Волонтерство в чистому вигляді!», —  описал ситуацию Игорь Луценко.

comments powered by HyperComments