Народні депутати вважають, що в Одесі відбувається нахабне свавілля представників влади

Сьогоднішні події в Одесі, пов’язані із замахом на вбивство одеських активістів Михайла Кузаконя та Григорія Козьми, показали наскільки є хитка ситуація на півдні України. Про це повідомив сьогодні журналістам генпрокурор Юрій Луценко. Він зазначив, що, вбачає в цьому чіткий скоординований план по дестабілізації українського півдня.

Голова «Народного Руху України» Віктор Кривенко також вважає, що в Одесі склалася вкрай важка ситуація стосовно безпеки людей з активною громадянською позицією. В цьому, депутат обвинувачує мера Одеси Генадія Труханова, а також тих, хто за ним стоїть, оскільки їхні дії чітко направлені на розхитування ситуації на півдні України. На сьогодні робота органів прокуратури та поліції практично паралізована, відкриті кримінальні провадження стосовно нападів на активістів та журналістів не рухаються з місця.

Крім того, події, пов’язані з антикорупційними органами, дуже гальмують завершення розслідування резонансних справ по Генадію Труханову. А підслідний Труханов й досі займає свою посаду та продовжує плести корупційне павутиння. Так, нещодавно, на сессії одеської міськради було прийняте рішення віддати ще одну земельну ділянку під забудову навколо аеродрому «Шкільний». Нардеп Віктор Кривенко знаходить ситуацію із забудовою військового аеродрому неприпустимою, коли країна знаходиться у стані війни, та вимагає від Міністрества оборони рішучіх дій, які досі не були застосовані в напрямку відстоювання у суді інтересів держави та її обороноздатності.

Цю думку також поділяє народний депутат Ігор Луценко, який приїхав підтримати одеських активістів одразу ж після нападу на них.

До того ж, голова одеського осередку «Народного Руху України» Михайло Кузаконь вважає, що напад був скоєний у зв’язку з декількома резонансними справами, які він порушив проти одеської влади на підгрунтті журналістських розслідуваннь «Громадського слідства» та розповів стосовно скоєного на нього та його товариша, журналіста Григорія Козьми, нападу:

«Це вже насправді свавілля. Я вже декілька разів робив заяви про те, що мені погрожують вбивством, писав у цих заявах, кого я підозрюю. Навіть є факти, зафіксовані на відео, як люди приїзджали до мене та погрожували. Є кримінальні провадження, пов’зані з цими погрозами, яким вже більше півроку. Це все є у Нацполіції, але слідство зовсім не рухається. Як і по всім справам, які пов’язані, як я вважаю, з нападами кримінально-олігархічного клану, який захопив владу в місті Одесі, бо вони, на мою думку і є замовниками цих нападів. Взагалі журналісти дуже заважають представникам влади грабувати країну. Тільки вчора я повернувся з Києва, де мав розмову з двома нардепами по цим питанням. Також у п’ятницю ми були з активістом Сергієм Стерненком та юристом Артемом Карташовим на закритому засіданні РНБО, стосовно цих випадків . Я вважаю, що усьому суспільству загрожує насилля зі сторони влади, вони таким чином гвалтують країну».

Нагадаємо, що вранці, 2 серпня, в Одесі на вулиці Світлій у Червоному хуторі було скоєно напад на журналіста Григорія Козьму та лідера одеського осередку «Народний Рух України» Михайла Кузаконя.

 

 

comments powered by HyperComments