Кулінарна мандрівка Бессарабією з випускницею ІДГУ

http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F.jpg

10 вересня 2018 року в Ізмаїльській картинній галереї відбувся помітний захід – презентація книги випускниці Ізмаїльського державного гуманітарного університету Лариси Титикало «Бессарабія: кулінарна мандрівка» (Київ, 2017).

http://idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/prezentacija-knyhy-vypusknyci-izmayilskoho-derzhavnoho-humanitarnoho-universytetu-larysy-tytykalo-bessarabija-kulinarna-mandrivka-11.jpg

Знаковий характер цієї події обумовлений обмеженою кількістю презентаційних матеріалів про наш регіон – «край, схожий на рай», як ласкаво називають його наші мешканці.

Кулінарні традиції Бессарабії значно збагачені досвідом компактно проживаючих тут народів – українців, липован, болгарів, гагаузів, молдаван й представників інших етнічних груп, а територіальні природні багатства повністю задовольняють найвибагливіші смаки.

Лариса Титикало, випускниця відділення «українська філологія та історія» ІДПІ (1996) продовжила навчання в Києво-Могилянській академії, де здобула диплом менеджера з маркетингу, після чого пройшла низку престижних стажувань в Канаді, Австрії та Угорщині.

Сьогодні Лариса Титикало – успішна ділова жінка, енергії якої вистачає відразу на декілька різних напрямів: керувати целюлозно-паперовою фабрикою «Кохавинка» у м. Київ; на волонтерських началах бути лідером некомерційної організації «Слоуфуд Україна» – руху, що протистоїть системі швидкого харчування «фастфуд»; облаштувати у Броварах «Pug Life Cafe» («Життя мопса») з широким асортиментом екологічно здорової їжі та орієнтованого на відвідувачів з собаками; проводити благодійні акції на підтримку притулків для тварин тощо.

http://idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/prezentacija-knyhy-vypusknyci-izmayilskoho-derzhavnoho-humanitarnoho-universytetu-larysy-tytykalo-bessarabija-kulinarna-mandrivka-9.jpg

Спогади дитинства та студентських років, проведених у Бессарабії, не «відпустили» заповзятливу підприємницю, яка знов і знов знаходила в кулінарних традиціях регіону неперевершену самобутність і самодостатність. Ці переваги, за переконанням Лариси Титикало, мають бути достойно представлені в Україні та стати часткою світового культурного надбання. Відтак в рамках руху «Слоуфуд Україна» з’явився конвівіум «Слоуфуд Бессарабія», метою якого є перехід місцевого ринку агропромислового виробництва від локальних традицій до світового експорту.

На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается

Все, за що береться Лариса, не залишається у мріях та зухвалих гаслах. У с. Приморське Кілійського району нею відкрите гостьове подвір’я «Куба-далеко», що складається з міні-отелю, дому-музею старообрядницької культури, бринзарні і домашнього тваринного хазяйства в традиціях європейського зеленого туризму, які обслуговують сільські мешканці.

А минулого року побачило світ презентоване видання – книга «Бессарабія: кулінарна мандрівка». Авторка вважає його соціальним проектом, метою якого є привертання уваги до нерозкритого туристичного потенціалу Бессарабії та аутентичних кулінарних традицій регіону. Структура книги складається з двох частин, розрахованих на незнайомого з Бессарабією туриста.

У першій містяться відомості про міста Білгород-Дністровський, Татарбунари, Болград, Ізмаїл й ін. у супроводі з високоякісним ілюстративним матеріалом: міст і селищ, ринків, природних заповідників на Дунаї та Карталі, залишків Троянових валів тощо.

http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/DSCN1414.jpg

Друга частина містить рецепти бессарабської кухні: липованської, болгарської, молдавської, гагаузької. «Я їла домашню болгарську меліну і плакала від усвідомлення того, наскільки вона смачна», так емоційно Лариса описала свої враження від останнього візиту на виноробню «Колоніст» у с. Криничне, де віднедавна можна придбати її книгу.

На презентації в Ізмаїльській картинній галереї авторка подарувала екземпляр видання своїй alma mater – Ізмаїльському державному гуманітарному університету. Від викладачів ІДГУ вона отримала в подарунок альбом Олександра Кари «На новій землі, під новим небом…» та колективну монографію «Культурний простір бессарабських болгар» за редакцією професора Тетяни Шевчук.

http://lib.idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/20180911_131650.jpg

http://idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/prezentacija-knyhy-vypusknyci-izmayilskoho-derzhavnoho-humanitarnoho-universytetu-larysy-tytykalo-bessarabija-kulinarna-mandrivka-1.jpg

Напередодні презентації в Ізмаїлі книгу Лариси Титикало отримали міністр культури Євген Ніщук та голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов на фестивалі «Дунайські гостини» в Вілково. Державні діячі запропонували авторці підтримку у перевиданні книги «Бессарабія: кулінарна мандрівка» англійською мовою для популяризації культурних традицій Бессарабії за кордоном.

http://idgu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/09/prezentacija-knyhy-vypusknyci-izmayilskoho-derzhavnoho-humanitarnoho-universytetu-larysy-tytykalo-bessarabija-kulinarna-mandrivka-13.jpg

Джерело

 

comments powered by HyperComments