Одеські нардепи: хто такий Дмитро Голубов та «з чим його їдять»?

http://static.rada.gov.ua/dep_img8/d136_1.jpgГолубов Дмитро Іванович, 16.10.1983 р.н., уродженець м.Одеса.

За версією американських правоохоронців, Голубов є хакером script та лідером хакерського угруповання CarderPlanet, яке займалось кардінгом, внаслідок чого платіжним системам Visa і MasterСard було нанесено шкоду на загальну суму 11,4 млн.долл. З 2004 року Голубов перебував у міжнародному розшуку та був затриманий співробітниками УБОЗ МВС України в липні 2005 року, але в грудні 2005 року був випущений під підписку про невиїзд на поруки 2-х народних депутатів України – Володимира Демьохіна та Володимира Макєєнка (обидва — з Партії регіонів та з радянських часів були пов’язані з КДБ). В 2009 році Голубов був виправданий за відсутністю складу злочину (цікаво, що наступного ж дня після цього виправдувального вироку суддя був звільнений за постановою Верховної Ради України). Під час судового процесу в США над Романом Вегою, подільником Голубова, з’явилась інформація про зв’язок CarderPlanet і російських спецслужб.

В той же час, за окремими даними, Голубов був не хакером, а лише посередником хакерської групи. Тим не менш, він досі перебуває під загрозою арешту за кордоном. Крім того, є свідоцтва самого Голубова про співпрацю з ФСБ, наприклад, в 2012 році — щодо викриття злочинних дій Сергія Мавроді, засновника фінансової піраміди МММ, із «відмиття» грошей в офшорах.

Політична кар’єра Голубова розпочалась з утворення в 2009 році Інтернет-партії України (зареєстрована в 2011 році, поновлена в реєстрації в жовтні 2014 року). Ця партія стала відома широкому загалу завдяки включенню до своїх виборчих списків осіб з іменами героїв саги «Зоряні війни» — Дарт Вейдер, Чуббака, Палпатин тощо. Крім того, партією проводилась досить креативна агітація — акції в костюмах героїв, зовнішня реклама з їх зображеннями та креативними лозунгами: «Доки світлі обіцяють, темні роблять», «Силовик. Політик. Батько» (реклама Дарта Вейдера), «Ч – це Чубакка» (тролінг Чекіти), «Не звірі – допоможемо! Степан Чубакка», брендмобіль з аудіоапаратурою. В одеських місцевих виборах партія виконувала роль технічної, відтягуючи на себе голоси молодих виборців.

c03a1396

maxresdefault

В той же час передвиборча кампанія Голубова на виборах у Верховну Раду в 2014 році не проходила під лозунгами Інтернет-партії. Натомість, був використаний дещо перероблений лозунг Геннадія Труханова, який переміг на цьому окрузі в 2012 році: замість «Довіряй ділам» лозунгом кампанії Голубова стало «Ділам довіряю». Труханов сам брав безпосередню участь в агітації за Голубова, проводячи разом з ним зустрічі з виборцями. Крім цього, застосувався масований підкуп виборців проднаборами, в т.ч. з алкогольними напоями. Також проводились дитячі свята з видачею подарунків та виграшів. В своїй передвиборчій програмі Голубов зобов’язувався основний час приділяти роботі в окрузі: підтримка дітей та молоді (створення дитячих та спортивних майданчиків), вирішення транспортних проблем мешканців Суворовського району (швидкісний трамвай), збільшення кількості зелених зон, безпека мешканців (створення муніципальної міліції)

337527

На даний момент Голубов, залишаючись головою Інтернет-партії, є членом фракції «Блок Петра Порошенка» і членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Тісно співпрацює з виборцями, зокрема, організовує свята та видає подарунки від імені Благодійної організації «Благодійний фонд Дмитра Голубова «Манна небесна». Але єдиний пункт з передвиборчої програми, що дійсно виконується — це створення/ремонт дитячих та спортивних майданчиків, зокрема, ремонт шкільних стадіонів за кошти державного бюджету.

2030

 

Голубов був досить близьким контактом Олексія Гончаренка та після утворення «Інтернет-партії» проводив акції на підтримку останнього, в т.ч. з Дартом Вейдером. Завдяки близькості з Гончаренко, двоє з оточення Голубова були обрані до Одеської міської ради від БПП (Денис Григор’єв та Сергій Голдаков). А завдяки наявності зв’язків Голубова з Трухановим, за списком від партії «Довіряй ділам» пройшов Дмитро Палпатін, керівник вищезгаданого БФ «Манна небесна». На теперішній час контакти Голубова з Гончаренком не є досить тісними, проте Голубов став більш тісніше контактувати з Трухановим

Фактично Голубов в Одесі розбудовує власну мережу підтримки – і це не тільки контакти з мером та власні депутати в міськраді, але й громадські організації, які підкуповуються проднаборами, культпоходами в театри, святковими заходами тощо. Медіа-підтримка організовується через соціальні мережі та 2 місцевих телеканали, які контролює Голубов. За допомогою медійних заходів підтримується увага і до трендів Інтернет-партії (Дарт Вейдер, штурмовики тощо)

Таким чином, нардеп формує собі позитивний імідж молодого політика «з щедрою душею», при цьому, політика з невизначеною політичною орієнтацією (адже заходи організовуються від благодійного фонду його імені, а не від політичної партії).

comments powered by HyperComments