Покушение на Олега Михайлика: версия следствия оказалась неубедительной

Официальная версия полицейских касательно подозреваемых в покушении на одесского политика Олега Михайлика оказалась недостаточно убедительной.

Так, в результате независимого расследования выяснилось, что у предполагаемых исполнителей имеется алиби. Это дало основание опровергнуть, и без того достаточно сомнительную, версию официального следствия.

Подробности данного расследования изложил в своем блоге экс-руководитель Правого сектора Сергей Стерненко:

«Вже на наступний день після нападу поліція повідомила, що в Михайлика стріляли з револьверу калібру 5,6 мм.

Проте гільзи на місці злочину не були виявлені, а куля залишається в тілі потерпілого, оскільки діставати її зараз надто ризиковано.

Згодом правоохоронці оприлюднили зображення транспортного засобу
світло-сірого кольору та припустили, що стріляли в Олега під час руху автівки, котра за 8 хвилин до нападу проїздила прямо повз ГУНП області.

Активістка Катерина Маденс, котра допомагала слідчим у пошуку відео з камер спостереження, каже, що бачила відеозапис з камери навпроти двору, де знайшли Михайлика, на котрому зафіксовано момент самого нападу, але на ньому не видно, як саме виглядав автомомбіль, з котрого стріляли. Дізнатись істину допомогли б відео з інших камер поблизу, але слідство чомусь не демонструвало їх під час судових засідань. Тому питання про авто, з якого відкрили вогонь по Михайлику, поки залишається відкритим.

В ході апеляційного засідання щодо запобіжного заходу Торніке Герасіна прокурор розповів, що незадовго до замаху підозрювані придбали сім-картки оператору «Лайфсел», котрі було вставлено в мобільні телефони з «нульовими ІМЕі-кодами». Продавець сім-карт впізнав одного з покупців — Лашу Герасіна. Але під час обшуків сімки правоохоронці не знайшли.

Прокурор стверджує, що саме ці сім-картки активовувались та працювали в той же час і в тому ж місці, що і основні телефони підозрюваних.

Шляхом порівняння маршрутів по білінгу телефонів Олега Михайлика та підозрюваних вдалось встановити, що в деяких місцях вони співпадали, а за півгодини до замаху підозрювані могли перебувати біля супермаркету «Таврія В» на вул. Троїцькій, де в той же час знаходився Михайлик. Сам потерпілий підтвердив, що дійсно відвідував супермаркет у той час.

Сторона обвинувачення в суді заявила, що автомобіль підозрюваних Volkswagen Touareg чорного кольору із чужими номерними знаками від мопеду, зареєстрованими в Київській області, знаходився неподалік від місця замаху, а після поранення Михайлика авто вирушило в напрямку Малиновського району, а заздалегідь підготовлені телефони після цього вимкнулись.

Також прокурор заявив, що в ході обшуку у громадянина Варшанідзе було вилучено пістолет, котрий імовірно міг бути знаряддям злочину.

Проте таке твердження є, щонайменше, дивним, адже оскільки у слідства немає ані гільз, ані кулі, просто фізично неможливо провести експертизу, котра могла б це підтвердити чи спростувати. До того ж, раніше поліція заявляла, що стріляли в Михайлика з револьверу системи Наган кал. 5,6 мм, а вилучений пістолет — Вальтер калібру 7.65«, — написал общественный активист.

Фото: Михайло Штекель

«Адвокат паралельно вів власне розслідування та збирав відеозаписи, котрі надав суду. Він каже, що у вечір, коли було скоєно замах на Михайлика, в період часу з 20:04 по 20:54 Торніке Нагладзе перебував в автомобілі Volkswagen Touareg чорного кольору в двох кварталах від місця злочину — на вул. Успенській, 45. Там він знаходився нібито у власних справах та чекав на друзів. На цих кадрах видно, що авто було біля Успенської, 45 о 20:07 та о 20:21.

Напад на Михайлика, нагадаю, стався о 20:50.

О 20:54 вказаний автомобіль вирушив в напрямку вул. Канатної та по ній поїхав в сторону Італійського бульвару.

По дорозі авто перетинає перехрестя вулиць Канатної та Великої Арнаутської.

Якщо співставити дані по нападу на Михайлика та про рух авто, де перебував Торніке, то схематично це виглядатиме ось так:

О 21:24 авто прибуло до будинку, де мешкає підозрюваний, за адресою провулок Палубний, 4. В той же час камери спостереження зафіксували прибуття згаданої автівки за цією адресою. Адвокат Поярков зазначив, що це відео є в розпорядженні захисту та на ньому видно, як двоє чоловіків вивантажують з позашляховика Торніке Нагладзе, котрого на руках виносять з авто. Помітно згадуваних Торніке та Лашу.

Мені вдалось отримати це відео. Сторона захисту стверджує, що таймінг на ньому відображається некоректно (відстає на 49 хвилин), але встановити точний час може той самий білінг телефонів, про який раніше казав прокурор.

Цікавим є і той факт, що за 10 хвилин до замаху на Михайлика, о 20:40 камери зафіксували, що один з підозрюваних — Лаша Герасін перебував в аптеці «Анкор» за адресою Адміральський проспект, 1, де купував ліки. Ця аптека знаходиться на відстані 5,2 км від місця скоєння замаху. Дане відео мені також вдалось отримати з власних джерел.

О 21:21 Лаша Герасін виходив з квартири, де мешкає Торніке Нагладзе, щоб його зустріти. За словами сторони захисту відхилення таймінгу на відео становить 49 хвилин.

Менше ніж за хвилину він у супроводі ще двох чоловіків заносив Торніке до квартири».

Напомним, ранее, в течение нескольких месяцев был совершен ряд покушений на самого Сергея Стерненко. В результате последнего из нападений один из преступников скончался от полученных ножевых ранений, которые нанес ему, защищаясь, Стерненко. Сам же активист тоже получил травму руки и был госпитализирован. Как известно, полиция до сих пор не расследовала полностью данные уголовные производства. Заказчики покушений не найдены.

 

comments powered by HyperComments