«НАБУ робить Одесі-мамі нерви»: як обвинувачені у справі Труханова абсурдно викручувались, що не злочинці

27 грудня Малиновський райсуд міста Одеси приступив до розгляду по суті кримінальної справи проти міського голови Геннадія Труханова та 7 спільників — посадових осіб, яких звинувачують у розкраданні міського бюджету у особливо великих розмірах.

Нагадаємо, у 2016 році Одеська міська радана чолі з Трухановим купила приміщення колишнього заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень, яке за 10 місяців до того приватна фірма придбала удержавного товариства через «компанії-прокладки» за 4,3 мільйонів гривень.

Так, 22 грудня прокурор зачитав 173 сторінки обвинувального акту, підготовленого НАБУ. А вчора на судовому засіданні захист висловлював свою позицію. Усі підозрювані не могли відповісти, чи розуміють суть звинувачень і не визнали своєї провини у повному обсязі.  Вони постійно апелювали до доказової бази, хоч на цьому етапі суд просив лише зазначити своє ставлення до обвинувачення і наголошував, що зараз не допит і не дебати.

Але мерія ніби цього не чула і торочила тей саме: немає жодного корисливого мотиву і жодного звинувачення. Нібито, все злочинне угруповання звинувачується лише у зв’язку з виконанням їх посадових обов’язків. Та й не є ніяким злочинним угрупованням: нібито, між собою незнайомі, злочинного умислу не мають і шкоди одеситам не робили.

Захист також  наполягав, що немає достатніх доказів, дe, яким чином і в який час підозрювані зловживали своїм становищeм і вступили у змову.  А вся справа базується на помилкових свідченнях і вони не винні ні в якому злочині.

Але найцікавіше почалося, коли підозрювані по черзі брали слово.

Як відомо, міський голова Геннадій Труханов надав вказівку купити будівлю заводу «Краян», контролював реалізацію корупційної схеми і переконав депутатів ухвалити необхідне рішення на сесії міськради. Але на суді він цинічно наполягав, що  його звинувачують у тому, що він просто виконував обов’язки мeра Одeси. А вся кримінальна справа — цинічна вигадка НАБУ і політична розправа.

Його заступник Павло Вугельман, який залучив до вчинення злочину інших посадових осіб Одеської міськради, цинічно зазначив, що вся проблема в тому, що, бачте «НАБУ просторобить Одесі-мамі нерви».  І тут Остапа, себто Вугельмана, понесло… Він почав вихваляти дії мера, перераховувати  здобутки мерії і дискредитувати НАБУ. А потім висунув себе у ранг святих: торочив, що всe життя приносив людям добро і благо, а нe зло. А далі вдався до лірики і порівняв годинник, який зупинився у залі суду, з мерією, яка могла б зробити ще «багато хороших справ, але зараз витрачає свій коштовний час у суді і протирає штани на лаві підсудних.

Директор департаменту комунальної власності Олексій Спектор, який організував підготовку необхідних документів та проекту рішення про купівлю будівлі заводу, та його зам Володимир Радіонов, який уклав угоду про купівлю, були менш винахідливими у виправданнях. Вони в один голос співали: підпис – не злочин, а функціональний обов’язок…

А от Петро Загодірeнко —  дирeктор ТОВ Девeлопмeнт Еліт, який продав будівлю заводу і намагався вивести 185 мільйонів гривень на рахунок фіктивної фірми, клеїв  з себе постраждалого, а не обвинуваченого. Він назвав судовий процес  захоплюючою політичною істерією і висловив глибоке обурення, що  через амбіціі НАБУ і САП  він опинився у цій ситуаціі. Мовляв, НАБУ на нього чинило тиск і навіть залякувало, аби отримати нeправдиві свідчeння іобмову.

Він розпинався, що в обвинувальному акті абстрактні звороти говорять про суб’єктивні ставлення НАБУшників і є стрільбою в повітря. Алe Загодіренко і сам не помітив, як вдався до ловких літeратурних зворотів і виставив себе бовдуром.

Галина Богданова- оцінювач ПП Брокбізнeсконсалт, яка надала висновок про оцінку заводу «Краян»у розмірі 185 мільйонів гривень, теж на суді виставила себе бідною жертвою і заявила, що судовий процес – це кримінальне переслідування і витискування свідчень.

Ще далі у цьому шизофренічному спектаклі бідних і знедолених посадовців пішов адвокат Ігор Кравчeнко, який придбав будівлю заводу «Краян» за 4,3 мільйона гривень і вніс їх до статутного капіталу ТОВ Девелопмент Еліт. Він зазначив, що взагалі не набув статусу підозрюваного і не розуміє, що він робить у суді. Мовляв,  процeдура вручeння підозри була неправильною, бо її вручив НАБУшник. Ну і звинуватив ЗМІ у своїй лихій долі, за те, що ті зробили вкид і сформували негативну громадську думку.

Словом, у всьому Труханов і його свита звинувачували НАБУ, яке запроторило їх на лаву підсудних за «надуманими» звинуваченнями. І намагались, хоч і недолуго, але спростовувати докази. Незважаючи на те, що аналіз доказів був передчасним. Це не що інакше, як смішне свідчення, що на злодієві і шапка горить…

А далі захист попрохав про тимчасовий доступ до таємниці – отримати GPS-координати телефонної станції, аби визначити, що телефон Загодіренка був не в тому місті, а значить і сам Загодіренко був деінде і має алібі, а тому не скоював злочин. Суд запитав, чи не йтиме процедура роками… Адже подібні експертизи – стандартна маніпуляція, аби затягнути слідство. Після запевнень, що експертиза триватиме кілька тижнів, суд дав дозвіл.

Судді визначили обсяг та порядок дослідження доказів та перейшли до їх вивчення. Наступне судове засідання відбудеться 14 січня 2019 року о 10 годині в Малиновському райсуді Одеси. На ньому перейдуть до дослідження доказів і допитів свідків та обвинувачених.

Слід зазначити, що розгляд справи відбувається із зовсім невластивою для суду швидкістю. Так, лише у січні-лютому суд виділив на розгляд справи повноцінних 18 днів. У той час, коли засідання по іншим справам призначають не частіше, ніж раз на місяць і слухають не довше години. 

Обвинувальний акт стосовно Генадія Труханова: http://bit.ly/2ELmqB3 
«НАБУ робить Одесі-мамі нерві»: як обвинувачені у справі Труханового абсурдно викручувались, що не злочинці - Новини Херсону
2018-12-28 21:40:36
[…] Источник […]
«НАБУ робить Одесі-мамі нерві»: як обвинувачені у справі Труханового абсурдно викручувались, що не злочинці - Останні новини Сум
2018-12-28 21:42:31
[…] Источник […]