Одеські нардепи: хто такий Едуард Матвійчук та з чим його їдять

Матвійчук Едуард Леонідович, 27.04.1963 р.н., уродженець с. Великі Лучки Мукачівського району Закарпатської області.

З квітня 2002 до квітня 2010 – обирався народним депутатом України: 2002 – 2006 – від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», з 2006 – в списку Партії регіонів.

З квітня 2010 і до листопада 2013 очолював Одеську обласну державну адміністрацію і в цей період проводив активну агітацію за Партію регіонів за бюджетні кошти під гаслом «народний бюджет». Мав значну політичну вагу, визначаючи на виборах у Верховну Раду 2012 року, хто на якому окрузі буде балотуватись. З листопада 2013 по лютий 2014 був радником Президента України Януковича В.Ф.

Для обрання Матвійчука народним депутатом використовувався округ, по якому в 2012 роціобирався Ігор Марков, очільник партії «Рόдіна»(федералізм, митний союз), якийна даний момент переховується на території РФ. Марков досить тісно працював звиборцями, проводивши відверто проросійську агітацію з елементами радянської ностальгії (співпраця з ветеранськими організаціями, георгіївські стрічки, концерт Льва Лещенка, тема російської мови тощо). Крім цього, Матвійчук в той період задіяв адміністративний ресурс в інтересах Маркова, спрямувавши значний обсяг коштів обласного бюджету на облаштування Київського району.

В 2014 році Матвійчук фактично використав електорат Маркова. Так, у своїй передвиборчій програмі Матвійчук детально описав, що було зроблено для жителів його виборчого округу, коли він реалізовував «народний бюджет», та пожалівся, що реалізація програми була зупинена. Тому він вирішив йти в депутати, щоб продовжити «добрісправи». Вирішальною для перемоги Матвійчука стала організаційна підтримка зблизького оточення Труханова, а саме реєстрація понад 10 технічних кандидатів-самовисуванців, члени виборчих комісій від яких працювали саме вінтересах Матвійчука.

За окремими даними, Матвійчук певний час очолював штаб Тимошенко Ю.В.

На теперішній час Матвійчук позафракційний, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.Входить в десятку депутатів, що найбільше надіслали запитів (понад 400), значна кількість в інтересах жителів виборчого округу. Крім подачі запитів, роздачі агітаційних газет та проднаборів ветеранам, іншої активності на окрузі не проявляє.

В місцевих ЗМІ практично відсутній, а його медіа-ресурс — телеканал «Медіа-інформ» -використовується в інтересах заступника Одеського міського голови Андрія Котляра.

comments powered by HyperComments