СБУ має об’єднати справи по нападам на активістів та розглядати за іншою статтею – Радченко

Посередника у нападі на заступника голови одеського осередку «Народного Руху України» Аліну Радченко і любого друга одеського мера-бандита Труханова Віталія Палютіна лишили сидіти за гратами.

Таке рішення учора прийняв Приморський райсуд міста Одеси.

Потерпіла Аліна Радченко у коментарі журналістам заявила, що всі сім нападів на одеських активістів мають об’єднати в одне кримінальне провадження, і ним повинне займатись СБУ.

«Ці напади мають проходити за 255 статтею Кримінального кодексу України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, — ред.) Бо всі ці люди, які зараз затримані, це лише пішаки, а не виконавці», — прокоментувала Радченко.

Так, учора адвокат Палютіна Олег Радулов хотів витягнути злочинця на волю і домогтися зміни запобіжного заходу з тримання за решіткою на домашній арешт. Виявилось, що це той самий адвокат, який захищає інтереси скандального одеського татка-бізнесмена, сірого кардинала Володимира Галантерника.

 Клопотання  адвоката не задовольнили. Натомість задовольнили клопотання Прокуратури, що всі клопотання по цій справі повинні розглядатися у Київському районному суді міста Одеси, так як ГУНП в Одеській області змінили юридичну адресу.

За словами Радченко, сьогодні адвокат подасть клопотання у Київський суд про зміну запобіжного заходу Палютіна і буде знову намагатись витягнути його з-за решітки. Через 3 дні клопотання розглянуть у Київському райсуді.

«Палютін мовчить. Взагалі відмовляється відповідати на питання. Тільки за такої умови замовник нападу обіцяє його витащити з СІЗО. Цікаво, що в ході засідання надали довідку про здоров’я, що цей кремезний чоловік – хворий і має важку стадію гіпертонії, незважаючи на те, що він тренер по боксу. І ще цікаво, що  патрони, за його словами, мовляв, знайдені не в нього, а на квартирі, де він не проживає, а живе його жінка з дитиною. Себто, він звинувачує дружину… Справжній чоловік», — прокоментувала потерпіла. 

Окрім того, хід засідання виявився цікавим ще й тим, що в кулуарах суду товпились невідомі люди, яких адвокат називав «новими свідками по справі». Вони, нібито, мали засвідчити, що Палютін мав алібі: перебував у день нападу геть в іншому місці.

«Процесуально це повна дурня, фактично якихось друзяк Палютіна попросили дати неправдиві свідчення. У матеріалах справи дані радіорозвідки, що телефон Палютіна під час злочину знаходився поруч з місцем злочину», — обурюється Радченко.

Суд відмовив у клопотанні адвоката заслухати свідків.

Нагадаємо, на громадського діяча Аліну Радченко (Подолянку) напали у вересні 2017 року. Після нападу її госпіталізували до лікарні.

comments powered by HyperComments