«Сподіваюсь на об’єктивність слідства»: потерпілого від рук Труханова журналіста допитали

Кореспондента «Радіо Свобода» Михайла Штекеля допитали сьогодні у Малиновській прокуратурі міста Одеси  у рамках кримінального провадження за фактом перешкоджання міським головою Геннадієм Трухановим ведення журналістської діяльності.

В інтерв’ю «Інформаційній хвилі» журналіст повідомив, на якому етапі слідство, та чи буде й надалі справа проти одеського мера розглядатись одеськими правоохоронцями. 

Як відбувся допит?

Прокурор попросив мене розповісти, що сталося 27 грудня. Спитав, звідки маю відео, яке я надавав слідству у якості речових доказів. Уточнив, кого саме я вважаю відповідальним за те, що відбулося. Я наголосив, що почав інцидент міський голова Геннадій Труханов, продовжила його імовірна охорона, а потім поліція, яка прибігла до місця події. Прокурор запитував, чи були того дня усуді представники муніципальної охорони. Я сказав, що якщо й були, то я їх в обличчя не знаю. Я фактично переказав те, що було в заяві.

Ваш допит – старт слідчих дій. Які наступні слідчі дії планує слідство?

У подальшому слідчиймає подивитися відео, яке я дав. Описати, що бачить, і закріпити  це у протоколі.  До висунення підозри ще зарано. Її висунуть, коли збереться достатньо доказів. На часі – допит свідків.

Хто проходитиме як свідок у справі від сторони потерпілого?

Я шукатиму свідків-очевидців і проситиму надати свідчення під час досудового слідства у цьому процесі. Слідство також встановлюватиме особи людей, яких видно на відео, і допитуватиме, як свідків. Думаю, якщо справа дійде до оголошення підозри міському голові, то на його користь свідчитимуть  ті люди, які супроводжують  його на кожне судове засідання по «Краяну».  Деякі жінки і чоловіки, які приходять разом і йдуть разом з Трухановим, критично ставляться не лише до антитруханівських активістів, а й до журналістів.

Провадження відкрито за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання професійній діяльності журналіста) Кримінального Кодексу. Санкція статті передбачає штраф до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів  або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення права обіймати певні посади на строк до трьох років. Як ти вважаєш, чим відбудуться винні?

 Не хочу прогнозувати. Оскільки думаю, що будь-які прогнози чи заяви у цьому напрямку можуть вплинути на хід слідства. Я сподіваюсь, що слідство вестимуть об’єктивно, всі обставини будуть встановлені, а особи, які перешкоджали мені, як журналісту, вести свою діяльність, будуть покарані згідно з українським законодавством.

Чи довіряєш ти одеським силовикам і чи не маєш бажання, аби ця справа розглядалась в іншому регіоні?

Можливо. Але поки я хочу подивитись, як вестиметься слідство в Одесі. А після цього приймати рішення щодо клопотання про перенесення чи залишення цієї справи в Одесі.

Орієнтовно скільки часу вестимуть це кримінальне провадження?

З досвіду моїх колег, які мають подібні справи, йдеться про рік-півтора. Або навіть і два роки.

Нагадаємо, 27 грудня 2018-го на прес-брифінгу після чергового засідання у справі «Краян» Труханов відмовився відповідати на запитання Штекеляі відштовхнув журналіста за плече. Імовірна охорона мера і поліцейські також долучились до інциденту на стороні Труханова. Згодом одеські правоохоронці за заявою журналіста відкрили кримінальне провадження.

 Геннадій Труханов не вперше застосував силові дії до журналістів. У липні 2017-го року він вибив телефон з рук кореспондента «Мегафону»Богдана Осинського, який намагався розпитати мера про інцидент, коли той назвав активістів “зеленими глистами”. А в травні 2018-го охорона Труханова  побила журналіста ВВС Енді Веріті, котрий займався розслідуванням незаконного придбання компанією Труханова елітної нерухомості у Лондоні.

comments powered by HyperComments
«Фан-клуб Труханова негодует»: бабушки пожаловались в полицию на журналиста, которого оттолкнул одесский мэр | Информационная Волна
2019-02-04 23:38:45
[…] что раньше в интервью «Информационной волне» Михаил Штекель сообщил, что 18 января его допросили в […]