Михайлик вимагає експертизи кулі у Німеччині. Чому ГПУ проти?

Одеський громадський активіст та політик Олег Михайлик наполягає провести експертизу вилученої з його легені кулі в Німеччині, аби українські правоохоронці не підмінили речовий доказ і не сфальсифікували слідство.

Про це він заявив на першій прес-конференції після повернення в Україну, повідомляє одеський журналіст Катерина Петренко.

Ми з адвокатом наполягаємо, аби експертизу вилученої кулі провели в Мюнхенському кримінальному інституті, що уникнути підміни кулі українськими правоохоронцями з метою фальсифікації слідства. Але після операції Генпрокуратура України не вказала про необхідність проведення експертизи кулі в одному з найкращих кримінальних інститутів Німеччини, а натомість закидала німецького прокурора вимогами терміново повернути кулю і не проводити експертизу,
– прокоментував Михайлик.

За його словами, сьогодні триває листування між німецькими та українськими правоохоронцями, аби вирішити міжнародні правові питання. Натомість адвокат громадського діяча Вадим Оксюта повідомив, що в Україні відповідно до процесуального кодексу і закону про судову експертизу не передбачено проведення судових експертиз за кордоном.

«До матеріалів слідства долучать висновок лише проведеної в Україні балістичної експертизи. Навіть якби ГПУ і дала б клопотання на проведення експертизи закордоном, її висновок не долучать до матеріалів слідства», – прокоментував Оксюта.

Але експертиза постраждалому закордоном потрібна, аби її висновок порівняти з висновком української експертизи і уникнути фальсифікацій слідства. Справа в тім, що Михайлик не довіряє вітчизняним правоохоронним органам через саботаж і ненадання ними документів німецькій стороні та їх брехню щодо відкликання потерпілим державної охорони.

Адвокат Михайлика додає, що нинішній стан слідства теж викликає підозру у фальсифікації.

«Патрони, які знайшли у затриманих грузинів, не підходять до вилученого у них пістолету. Патрони застрягають у патроннику. Як на мене, йде фальсифікація певних доказів. Ми не будемо допомагати поліції призначити винних», – прокоментував адвокат потерпілого.

Німецьку сторону попрохали не допустити пошкодження кулі, яка б унеможливила проведення експертизи в Україні. Відтак, якщо експертизу в Україні також проведуть, куля стане повноцінним речовим доказом у справі і допоможе визначити, чи дійсно стріляли з вилученої у грузинів зброї.

comments powered by HyperComments