«Тваринна жорстокість на захисті криміналітету»: адвокат про побиття копами активістів

Сьогодні застосування насильства зі сторони правоохоронців відбувається вибірково відповідно не до Закону, а до бажання керівництва Нацполіції, продиктованого політичними міркуваннями або ж необхідністю захистити криміналітет, що ховається за спинами «правоохоронного органу» чи ним керує.

Таку думку висловив адвокат Артем Карташов, коментуючи розправу правоохоронців з групою активістів, які прийшли задати питання кандидату в Президенти Юлії Тимошенко про абсолютно не рядову ситуацію, пов’язану із вбивством Катерини Гандзюк.

«Спочатку просто так затримали людей, які прибули на мирну акцію протесту, потім побили затриманих та людей, які прибули до затриманих. Поведінку поліції ви можете побачити на відео- необгрунтоване застосування сили, необгрунтоване затримання та необгрунтоване носіння цими особами поліцейської форми. На відео можна побачити добивання ногою в спину, побиття людей, які не чинять жодного спротиву та пограбування », — прокоментував адвокат.

Він наголосив, що згідно ст. 43-46 Закону України «Про Національну поліцію» застосування фізичної сили та спеціальних засобів можливе лише у виключних випадках, коли наприклад:
— існує загроза життю та здоров’ю поліцейського чи інших осіб; відбуваються масові заворушення або необхідно затримати осіб, які вчинили правопорушення з обов’язковим попереднім попередженням таких осіб та наданням їм часу для виконання законної вимоги. Затримання можливе лише у разі вчинення адміністративного проступку чи кримінального правопорушення.

«Однак, у наш час застосування насильства (навіть не сили) відбувається вибірково та не відповідно до Закону, а відповідно до бажання керівництва Національної поліції. «Затримали, тому що подзвонили», «затримали тому що підозрілі», «затримали, тому що можемо». Це бажання часто продиктоване політичними міркуваннями або ж необхідністю захистити криміналітет, який ховається за спинами «правоохоронного органу» або ж безпосередньо ним керують. Ці істоти та їх керівництво мають відповісти: за застосування насильства, за незнання Закону, за те, що своїми діями все більше наближають країну в прірву хаосу і беззаконня та забирають майбутнє», — підсумував Карташов.

https://www.facebook.com/artem.kartashov.9/posts/2103557896405543
comments powered by HyperComments