Усі справи по нападах на одеситів вимагають розслідувати в СБУ

Найгучніші напади на одеських активістів необхідно об’єднати в одне кримінальне провадження, яке має розслідувати Служба безпеки України, наполягає одеський громадський діяч та політик Олег Михайлик.

Про це він наголосив на першій прес-конференції після повернення в Україну, повідомляє 24 канал.

Справи по сімох нападах на одеських активістів мають об’єднати в одну справу і розслідуватись СБУ. Мені не зрозуміло, чому СБУ досі не займається цим питанням, якщо місцеві й національні правоохоронні органи саботують розслідування кримінальних справ,
– прокоментував Михайлик.

На його думку, ці напади мають проходити за 255 статтею Кримінального кодексу України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією).

Процесуально об’єднання можливе, повідомляє адвокат потерпілого Вадим Оксюта. Але, на його думку, на практиці це малоймовірно через відсутність адекватної слідчої системи і в Нацполіції, і в СБУ.

«По атаках на одеситів є спільні ниточки, що ведуть до олігархічно-промислового клану, який узурпував владу в Одесі. Ці злочини – залякування активної групи населення. Ними має займатись СБУ. Але на практиці об’єднання справ майже неможливе, бо вітчизняні правоохоронні органи нині вирішують практичні завдання для обслуговування корумпованої політичної верхівки, а не захищають громадян. До того ж в різних злочинах різні терміни розслідування. Але, як мінімум, треба домагатися єдиного процесуального керівництва», – вважає адвокат.

По нападах на активістів досі не знайдено і не притягнено до відповідальності жодного замовника. На думку Михайлика, це сигнал від української влади і правоохоронної системи бандитам, що ті можуть продовжувати робити беззаконня і готувати чергові замахи.

Навіть після смерті Гандзюк, коли стали відомі замовники, і після замаху на мене, коли я дивом лишився живий, нічого не змінилось і нікого не покарали. Показове мовчання Президента щодо нападів на активістів, повний саботаж правоохоронних органів – сигнали замовникам, що їх нічого не зупиняє. У компетенції Порошенка й СБУ запобігати новим вбивствам, але вони також цього не роблять. На мою думку, до виборів нічого не зміниться,
– наголосив одеський громадський діяч.

Насамкінець, Михайлик повідомив, що німецькі парламентарі не розуміють, чому в сучасній європейській державі панують середньовічні порядки і знищують активних громадян. Вони акцентують, що нерозслідування нападів підриває авторитет української влади на міжнародній арені.

11 січня кулю з легені Олега Михайлика вилучили в Німеччині. На часі – проведення балістичної експертизи кулі в Україні, яка допоможе визначити, з якої зброї стріляли. Одеський політик вимагає проведення попередньої експертизи закордоном, аби звірити висновки німецької і вітчизняної експертиз і унеможливити фальсифікації слідства в Україні.

comments powered by HyperComments