Церковний скандал у Прощену неділю: як «Опоблок» розхитує ситуацію в Одесі

В Одесі розгорілося гостре протистояння між прихожанами
 собору Різдва Христового Православної цекрви України у Прощену неділю.

Вранці частину вірян не пускали на ранкову молитву, передає корреспондент «Думської».  Прихильники священика Віталія Сеника, який виступив проти єпископа Одеського і Балтського Павла, блокували вхід в храм, а перед відходом зухвало закрили вхідні двері на ключ і відірвали ручку.

Самого Сеника небуло на місці, а протест очолювала сім’я одеських скандалістів — Андрій Сидоренко та Неоніла Ткаченко.

«Це провокація противників ПЦУ в Одесі у Прощену Неділю перед нашим Храмом. Оппоблок, парочка Лисиця Аліса та Кіт Базіліо (Ткаченко та Сидоренко — ред.) не пускають вірян та священників до Молитви. Зрадники та пята колона кремля. Російські криваві срібники їм руки не печуть?Ось він, внутрішній фронт. Бога, Віри та Украіни середних не має. Богом прикриваються, а творять чортівню. Дай Боже обдуреним ними розуму та терпіння!» — висловився Голова Одеської крайової організації «Народного Руху України». 

На допомогу  прихожанам прибули активісти на чолі з Тодором Пановським, а також секретар єпархії Теодор Оробець. Разом спробували відкрити двері, але виявилося, що їх опоненти змінили замок. Довелося викликати майстра по відкриванню дверей, щоб увійти в храм.

Нагадаємо, у соборі Різдва Христового між різними групами прихожан виник серйозний конфлікт. Одна частина виступила проти правлячого архієрея ПЦУ в регіоні — єпископа Одеського і Балтського Павла, який очолює єпархію з січня минулого року. Він вважає себе настоятелем цього собору, що не визнають прихильники старшого священика храму протоієрея Віталія Сеника, який служить тут багато років. У відповідь Павло усунув Сеника, але той підкорятися рішенню архієрея відмовився.

В єпархіальномууправлінні впевнені, що за всіма цими подіями стоїть «Опозиційний блок», який таким чином хоче розхитати ситуацію в регіоні.

До слова, син Віталія Сеника — депутат облради від «Опозиційного блоку» Роман Сеник, який під час першого протистояння активно протидіяв опонентам батька.