Мертві душі, прозорі штори, вимкнення світла: порушення на виборах в Одесі

Станом на 20:00 Центр моніторингу виборів в Одесі зафіксував низку як типових, так і екстраординарних порушень. 

Подвійні списки. Це порушення зафіксоване в селі Іллічовка Одеської області. 
Доповнення до списку  — заповнення від руки. Це сталося на окрузі 139 №510504 за адресою вул. Молодіжна, 13а. 

Відсутність у списках. Зокрема 58 людей, які знаходились на лікуванні не були внесені ні в тимчасовий список для голосування в лікарні, ні в основний список по місцю проживанню. Це сталося на окрузі 133. Його керівник Шубний відмовився приймати технічну заяву. 

Технічні помилки.   Їх допускали у прізвищах, датах народження, тощо. Сталося на окрузі №511164 за адресою вул. Маршала Маліновського, 29а.  

Спроби проголосувати двічі. Стався цікавий випадок: людина проголосувала в лікарні, а потім намагалась проголосувати ще раз за місцем реєстрації на окрузі № 511315 за адресою вул. Тени ста, 1.

Видача бюлетенів по закордонному паспорту.  Це сталось на окрузі №511089.  за адресою вул. Авдєєва Чорноморського, 23. 

Неопломбовані урни. Зафіксували на окрузі №511247 на вул. Серова, 29.

Неправильна адреса цілого будинку на 45 квартир. Невірна адреса будинку, де 45 квартир. Вказано номер бкдиинку 15. к.17 замість 15/17. Жоден зі спостерігачів чи членів комісії не відреагував на звернення виборця. 

Зафіксоване заповнення протокола підрахунку голосів виборців на час ще незакінченного голосування.

Невірна адреса у запрошеннях на вибори. 

Фотографування бюлютенів.  На окрузі №511312 помітили виборця — дівчину, яка фотографувала бюлетень. Але її не зупинити. Спостерігачі звернули на це увагу поліцейських. Ті наздогнали компанію з 4 осіб, серед яких і дівчинка-фотографиня. На питання поліцейських вона не спромоглась нічого прояснити й поводилась грубо. 

Мертві душі. На дільниці за адресою Старопортофранківська, 31 виборці помітили в списку свою бабцю, яка померла… 10 років тому, а виписалась з квартири 14 років тому. За їх словами, одна з членів комісії, зітхнувши, сказала їм, що це вже 50-й випадок за день на цій дільниці!… Скільки точно мертвих душ, не зафіксували. Проте частенько в списках українці не помічила себе, проте помічали померлих рідних. 

Прозорі штори у кабінках для голосування. Без коментарів. 

Вимкнення світла на дільниці. Сталося на окрузі №133 за адресою Прохорівська, 46 (Школа, 18). Поки було вимкненим світло, бюлетені вже спромоглись порахувати. Причину вимкнення не пояснили. 

Правоохронні органи регіону станом на 18:00 зафіксували 161 звернення щодо можливих порушень виборчого законодавства.

31 березня минув перший тур президентських виборів 2019 року. Відповідно до результатів Національного екзит-полу станом на 18.00 лідирує Володимир Зеленський – 30,4% голосів. Наступну позицію посів Петро Порошенко – 17,8% голосів.