Одесити під атакою місцевого проросійського кримінального угруповання, — Найєм

Одесити, які зупинили створення «Одеської народної псевдореспубліки» у 2014-му році, зараз знаходяться під атакою місцевого проросійського кримінального угруповання. 

Про це заявив нардеп Мустафа Найєм з трибуни Верховної Ради України.

«За півтора року нападів і замахів зазнали більше, ніж півтора десятка одеських активістів: Світлана Підпала, Аліна Радченко, Віталій Устименко, Олег Михайлик, Сергій Стерненко,Михайло Кузаконь, Григорій Козьма та інші. Всі вони так чи інакше брали активну участь в Одеському Євромайдані і чинили опір виникненню ще однієї сепаратистської республіки», — сказав Найєм. 

Нардеп повідомив, що одеситам вже давно очевидно, що за всіма нападами стоїть одна і та ж група людей. Проте у Києві намагаються про це не говорити і називають імена цих людей пошепки.

За його словами, ще в минулому році журналістка Христина Бердинських  опублікувала велике розслідування і вперше публічно розклала на пальцях, що Одесу неофіційно контролює Володимир Галантерник.

 Проте дивним чином ця інформація пройшла повз всі правоохоронні органи. Вони її просто не помітили.

«Треба давати вже системну оцінку того, що відбувається. Один з одеських активістів — Михайло Кузаконь, який раніше неодноразово піддавався нападам, офіційно звернувся в СБУ, ГПУ, МВС і Нацполіцію з вимогою почати розслідування діяльності організованого злочинного угруповання Олександра Ангерта і Володимира Галантерника. І ми чекаємо, що буде зареєстровано і зафіксовано кримінальне провадження», — проінформував Найєм.

У  заяві, яку Кузаконь  передав Тимчасовій слідчій комісії, вказується, що силовим крилом групи керує полковник МВС, колишній глава УВС Одеси Володимир Босенко, правове і правоохоронне забезпечення угруповання забезпечує прокурор області Олег ЖУЧЕНКО, а приймає всі необхідні рішення на рівні міста і реалізовує фінансування мер Одеси Геннадій Труханов.

«Сподіваюся, на цей раз в Києві почують голос Одеси, справи активістів будуть об’єднані, в реєстрі з’явиться кримінальне провадження, і ми нарешті побачимо реальне розслідування ситуації в Одесі», — зазначив нардеп.

Він також попросив силовиків забрати в Київ кримінальні справи щодо атак на одеситів, бо на місцевому рівні справи сипляться, їх зливають. 

«Забагато людей, які зупинили ОНР в 2014-му році зараз знаходяться під атакою місцевого проросійського кримінального угруповання», — підсумував Найєм.

comments powered by HyperComments