Афера з «Краяном»: чому одеська влада не жадає повертати 95 мільйонів гривень в бюджет

Одеська міськрада на чолі з міським головою Геннадієм Трухановим майже рік не вчиняє жодних дій, аби повернути до бюджету 95 мільйонів гривень, переплачених під час афери з купівлею заводу «Краян»для нової мерії.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Відомо, що в ході досудового розслідування експертним шляхом встановили, що ринкова вартість придбаної будівлі заводу «Краян» на час купівлі була вдвічі(!) завищена.

 Ще 9 січня 2018 року ТОВ «Девелопмент Еліт» та Одеська міськрада я арешту у сумі 185 мільйонів гривень уклала договір про зміни, аби обгрунтувати клопотання про зняття задля можливості обґрунтування ТОВ «Девелопмент Еліт» клопотань про скасування арешту з коштів у сумі 185 млн гривень,  які у 2016-му перерахували за купівлю заводу.

Згідно з новим договором, ціну основного договору змінили майже вдвічі — зі 185 млн гривень на 90 млн гривень. А переплачені кошти — 95 млн гривень  — продавець мав повернути до бюджету протягом 14 днів.

На частину коштів у сумі майже 93 млн гривень апеляційний суд наклав арешт, відтак ТОВ «Девелопмент Еліт» могло вільно розпоряджатись рештою коштів і спокійно повернути їх в бюджет. 

«Проте з’ясувалося, що Одеська міська рада майже рік не вчиняє жодних заходів для стягнення з товариства «Девелопмент Еліт» частини коштів, що не були арештовані. На запит прокурора чиновники повідомили, що чекають у кримінальному провадженні вироку, замість того щоб у претензійно-позовному порядку повернути до бюджету ці кошти. Зауважимо, під час підготовчого судового провадження колегією суду було відмовлено у прийнятті позову прокурора САП у кримінальному провадженні про відшкодуваннязавданої злочином шкоди», — проінформували в САП.

Натомість юрист Артем Карташов зазначив, що Одеська міськрада не лише не вчиняє жодних дій, а й приховує інформацію щодо неповернення до міського бюджету вкрадених 95 мільйонів. 

За словами Карташова, Держказначейство підтвердило найгірші побоювання:
Станом на сьогодні в бюджет міста Одеси ТОВ «Девелопмент Еліт»повернуто лише 2 665 000 гривень і це незважаючи на те, що:
— до 23 січня 2018 року за Угодою про зміни до договору купівлі-продажу від 09січня 2019 року ТОВ «Девелопмент Еліт» зобов’язалося повернути 95 000000 гривень в міський бюджет;
— 23 липня 2018 року АРМА (Національне агенство з питань виявлення, розшуку тауправління активами) повернуло на рахунок ТОВ «Девелопмент Еліт» 100000 000 гривень раніше арештованих коштів;
— співучасники не припиняють спроби зняти арешт з останніх 90 000 000 гривень,обгрунтовуючи це необхідність повернути кошти до міського бюджету.

«Бачимо, що незважаючи на невиконаний та прострочений обов’язок ТОВ «ДевелопментЕліт» по поверненню в бюджет міста Одеси 95 000 000 гривень бюджетних коштів, Одеська міськрада не робить жодних дій для повернення такої суми у судовому чи позасудовому порядку та більше того — намагається максимально приховати інформацію про свою бездіяльність», — прокоментував Карташов. 

Насамкінець, під час досудового розслідування судом відмовлено у задоволенні клопотань сторони обвинувачення про застосування до службовців Одеської міської ради як запобіжних заходів у виді тримання під вартою, так і відсторонення від посади.

comments powered by HyperComments
Одеська міськрада рік не повертає 95 мільйонів гривень до бюджету — Antikor
2019-03-31 18:52:35
[…] Источник […]
Одеська міськрада рік не повертає 95 мільйонів гривень до бюджету — Новини Херсону
2019-03-31 18:54:26
[…] Источник […]