Перший пішов: НАБУ і САП домоглися обвинувального вироку для одеського чиновника

Екс-голову Захарівської райдержадміністрації в Одеській області та соратника Саакашвілі Дмитра Франчука засудили до 3 років позбавлення волі.

Таке рішення сьогодні виніс Київський райсуд міста Одеси. Чиновника також позбавили права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 

ОГОЛОШЕНО ПЕРШИЙ ОБВИНУВАЛЬНИЙ ВИРОК З ПРИЗНАЧЕННЯМ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ – САП18 березня 2019 року в суді…

Publiée par Спеціалізована антикорупційна прокуратура sur Lundi 18 mars 2019

Так, сьогодні за участі прокурорів САП винесли обвинувальний чиновнику, який зловживаючи службовим становищем, безпідставно виписав самому собі надбавки на загальну суму понад 65 тис. гривень.

Так, обвинувачений підготував та самостійно підписав лист на ім’я голови Одеської обласної державної адміністрації Михаїла Саакашвілі для отримання погодження на встановлення йому надбавки за інтенсивність праці і виконання особливо важливої роботи.

У подальшому, щоб приховати свої злочині намірі, посадовець усно звернувся до заступника голови Одеської ОДА з проханням поставити «проміжну» резолюцію в зазначеному листі.

Зауважимо, попри те, що лист був підписаний заступником Одеської ОДА, його не відмітили як вхідний документ та не направили на розгляд голові.

Таким чином, обвинувачений усвідомлюючи, що надбавки не погодженні у встановленому законному порядку,підписав розпорядження, якими назначив собі надбавки в розмірі 695 % від посадового окладу.

Суд, підтримавши принципову позицію прокурора п’ятого відділу САП Дениса Демківа, визнав колишнього голову Захарівської районної державної адміністрації в Одеській області виним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, та засудив до 3 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки.

Крім того, задовольнили позов Захарівської РДА про стягнення з обвинуваченого 65 403,4 гривень на користь позивача. 

Нагадаємо, у березні 2017 Франчука запідозрили у  розтраті державних коштів. Так, суд дозволив слідчим оглянути і при необхідності вилучити штатні розписи за 2016 рік і деякі інші фінансові документи.

Як встановило слідство, в листопаді і грудні Франчук виписав сам собі надбавок на суму 67 тисяч гривень — при тому, що його посадовий оклад становив лише 8615 гривень.  
Нагадаємо, голови більшості райадміністрацій в Одеській області заявили про відставку після звільнення екс-губернатора Одеської області Міхеіла Саакашвлі.

comments powered by HyperComments