Справу про незаконне збагачення Труханова закрили першою: реакція НАБУ

Національне антикорупційне бюро України закрило справу про незаконне збагачення чинного міського голови Одеси Геннадія Труханова. 

Про це повідомили Українські Новини з вказанням на отримання інформації з власних джерел в правоохоронних органах. 

Кримінальне провадження розслідували з 4 грудня 2018 року за ст. 368-2 Кримінального кодексу України.Відомо, що справу закрили ще 28 лютого 2019-го у зв’язку із скасуванням Конституційним судом кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. 

«Всупереч моральним переконанням, на виконання рішення Конституційного Суду, який фактично узаконив незаконне збагачення в Україні, детективи НАБУ розпочали закривати кримінальні провадження за статтею 368-2 КК України. Серед уже закритих – справи за фактами незаконного збагачення посадовців та суддів, а також мера Одеси», — повідомили в НАБУ. 

https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/photos/a.1640620116183668/2309089982670008/?type=3&theater

В бюро додали, що Одеський міський голова вже обвинувачується у заволодінні 185 млн грн міського бюджету. Справа стосовно нього слухається у Малиновському районному суді м.Одеси.

«Рішення КС про визнання неконституційною ст.368-2 до цього судового процесу стосунку не має, оскільки посадовець обвинувачується у корупційному злочині за іншою статтею – ч.5 ст.191 КК України. Детективи НАБУ також продовжують розслідування інших фактів можливої протиправної діяльності очільника Одеської мерії», — йдеться у пості НАБУ. 

Нагадаємо, 27 лютого 2018-го Солом’янський суд Києва відхилив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і відмовився відсторонити Труханова від посади міського голови Одеси.  Але разом з ним наклав арешт на майно, яке вказано у відкритих реєстрах і деклараціях, нерухомість Труханова в Одесі, а також його колекцію годинників. 

Загалом, рішення КС змушує детективів закрити 65 кримінальних проваджень, але лише в частині незаконного збагачення. Водночас інші факти корупційної діяльності в межах цих проваджень, кваліфіковані за статтями не скасованими КС, розслідуватимуться й надалі.

Нагадаємо також, що:

  • Мера Одеси Геннадія Труханова, кількох посадовців міськради та підприємців звинувачують у заволодінні 185 млн. грн. з місцевого бюджету через купівлю будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завищеною вартістю.
  • Згідно із журналістськими розслідуваннями, Труханов має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах.
  • Труханов стверджував, що в нього є лише громадянтво України. Одначе отриманні від РФ прокурорами САП документи підтверджують, що Труханов має російське громадянство, незважаючи на скасування ним російських паспортів. 
  • На початку жовтня 2018 року справу одеського «Краяну» передали до Малиновського райсуду Одеси. Кримінальний процес нині в розпалі і розглядається рекордними для вітчизняної Феміди темпами, вочевидь, аби врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який має запрацювати в червні. 
comments powered by HyperComments
Справу про незаконне збагачення Труханового закрили першою: реакція НАБУ — Antikor
2019-03-06 13:07:46
[…] Источник […]