Труханову вручили нову підозру: допит триває

Міському голові Геннадію Труханову Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила ще одну підозру за декларування недостовірної інформації. 

Про це кореспондента «Інформаційної хвилі» повідомили в САП. 

Підозру відкрили за статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Слідство встановило, що Труханов незадокларував частину майна: квартири і автівки дружини. 

Як з’ясувалося, Труханов не задекларував наступне майно: квартира, два паркомісця, елінг, дача, нежитлова нерухомість, дві автівки, частки у низці суб’єктів господарювання, проценти за вкладами у банках. Загалом до декларації 2015 року мер Одеси не вніс статки на загальну суму 32,48 млн грн, а до декларації 2016 року — на 18,81 млн грн. Розмір незадекларованих статків визначений на підставі експертиз, які були проведені у межах досудого розслідування.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ  розпочали у листопаді 2017 року.

Злочин карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наразі Труханова допитують антикорупційні прокурори. Підозру йому особисто вручив очільник САП Назар Холодницький. 

КЕРІВНИК #САП ПОВІДОМИВ ПРО ПІДОЗРУ У ДЕКЛАРУВАННІ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ МЕРУ ОДЕСИ ГЕННАДІЮ ТРУХАНОВУ11 березня…

Publiée par Спеціалізована антикорупційна прокуратура sur Lundi 11 mars 2019

Одеський міський голова не очікував виклику на допит і заявив керівнику САП про «політичне замовлення». Труханов також побажав Холодницькому, аби його пошвидше звільнили з посади глави САП.

Нагадаємо також, що: 

НАБУ закрило справу про незаконне збагачення чинного міського голови Одеси Геннадія Труханова. Кримінальне провадження розслідували з 4 грудня 2018 року за ст. 368-2 Кримінального кодексу України.Відомо, що справу закрили ще 28 лютого 2019-го у зв’язку із скасуванням Конституційним судом кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Мера Одеси Геннадія Труханова, кількох посадовців міськради та підприємців звинувачують у заволодінні 185 млн. грн. з місцевого бюджету через купівлю будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завищеною вартістю.

Згідно із журналістськими розслідуваннями, Труханов має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах.

Труханов стверджував, що в нього є лише громадянтво України. Одначе отриманні від РФ прокурорами САП документи підтверджують, що Труханов має російське громадянство, незважаючи на скасування ним російських паспортів. 

На початку жовтня 2018 року справу одеського «Краяну» передали до Малиновського райсуду Одеси. Кримінальний процес нині в розпалі і розглядається рекордними для вітчизняної Феміди темпами, вочевидь, аби врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який має запрацювати в червні.