Як Росія карає полонених українських моряків за відмову співпрацювати

Понад 100 днів Росія не надавала належної медичної допомоги безпосередньо трьом важкопораненим хлопцям. Процес затягування говорить про те, що ненадання медичної допомоги – один з методів тиску на полонених, аби психологічно їх зламати, аби полонені оговорили себе і друзів.

Про це повідомив батько військовополоненого моряка Василя Сороки Віктор Сорока, передає сайт 24 каналу.

«Вони прагнуть зламати стратегію їх захисту, яка базується на тому, що вони євійськовополеними, відтак вирішення питання має лежати у площині Женевськоїконвенції. Там говориться про те, що поранених хлопців мали одразу звільнити івсіх інших теж мали звільнити і передати разом з воєнною технікою. Але умовиконвенції не виконуються росіянами. Росія сьогодні нічого не виконує. Навіть елемерні тправила людяності і гуманності для цієї країни нічого не значать», — коментує Сорока. 


Ні Україні, ні Європі, ні всьому цивілізованому світу не вдалося добитися спеціалізованої медичної допомоги. Це сталося тому, що, за словами батька військовополоненого, Росія – це країна Мордор, яка ігнорує всі закони і світовий порядок.

«Хочу закцентувати на самому факті ненадання медичної допомоги. Навіть коли вони булив «Матроській тиші», де був медзаклад, не було жодного сенсу їм тамперебувати, адже їх просто не лікували!.. Рука постійно опухала, не відновлювалася. Це красномовно свідчить про те, що Росії глибоко наплювати наздоров’я українських військовополонених. Я скажу більше: коли двох російських офіцерів Єрофеєва і Александрова затримали в зоні АТО, їх доставили в Київ і за тиждень зробили по 8 операцій. Це говорить проте, шо ми навіть оперували ворога, який прийшов вбивати українців, бо Українавиконує норми міжнародного права! А Росія навіть не реагує на прохання якУкраїни, так і Червоного Хреста та інших міжнародних організацій, аби врятувати здоров’я військовополонених…», — повідомив Сорока.

Він також додав, що умови утримування полонених моряків кепські.  Так троє українських бранців знаходяться в старому СІЗО в Лефортово, де немає ні гарячої води, ні умов.

«Це все є психологічним тиском і покаранням за те, що хлопці не йдуть на співпрацю зі слідчими ФСБ»,  — підсумував батько полоненого.