«Не допит, а катування»: що розповів екс-нардеп Дубовий в суді над Трухановим

Екс-нардеп Олександр Дубовий, якого вважають кінцевим бенефіціаром 185 мільйонів бюджетних грошей за покупку збанкрутілого заводу  «Краян» для так званої одеської мерії, врешті з’явився до суду, аби  дати свідчення.

Про це повідомив 9 квітня кореспондент «Інформаційної хвилі» з Малиновського райсуду Одеси. 

Нагадаємо, що саме в столичному офісі Дубового при обшуку детективи НАБУ знайшли понад 250 документів, що стосуються господарської діяльності ХК «Краян». Документів, які доводять, що ця людина керувала і штучним банкрутством прославленого кранобудівного підприємства, і перепродажем його активів, у тому числі адмінбудівлі.

Читайте також: Дебатам — ні: у справі Труханова відкладуть розгляд і змінять обвинувачення

 «Я не знаю, навіщо мене сюди запросили, і не розумію, про що йде мова.  Ті показання, які працюватимуть проти мене, не даватиму», — сказав на допиті Дубовий.

 Як і очікувалося, в суді він відмовлявся давати свідчення на підставі ст. 63 Конституції України – відмова свідчити проти себе або близьких родичів. Тому фактично не зміг засвідчити нічогосінько про обставини придбання приміщень «Краяну». На питання прокурора, чи був присутнім він при обшуці, чи належить йому цей офіс або родичам, він замовкав посилаючись на вищеназвану статтю.

Прокурори САП Валентин Мусіяка та Максим Кравченко

 Окрім того, пропозицію прокурорів продемонстувати свідку 250 документів, що вказують на причетність Дубового до афери з «Краяном», суд відхилив. Відхилив, задовольнивши протест адвокатів, мовляв, немає сенсу показувати документи, якщо свідок не сказав нічого про обшук в офісі, на якому дійсно був присутнім, і не підтвердив, що цей офіс належить саме йому.

А багатосторінкова роздруківка моніторингу телефонних переговорів між Дубовим і іншими учасниками угоди по «Краяну», яку прокурори озвучували в суді, теж, мабуть, всім просто наснилася.

Найцікавіше, що Дубовий на питання, чи знає одеського бізнесмена Володимира Галантерника, столичного посадовця Олексаднра Турчинова та свідка-адвоката Скорик, не відповів, посилаючись на ст. 63 КУ і вказавши, що це його родичі. Хто саме – теж не зазначив.

 Дійшло навіть до ще більшого абсурду: через небажання виказати свою причетність до корупційної оборудки з «Краяном», він навіть сказав, що нібито, не користувався мобільним телефоном весь 2016 рік….

 Щоб хоч якось згладити  незручний момент, захисники підозрюваних вдались до старої тактики: перевести стрілки і здійснити тиск на прокурора. Хоча ці звинувачення здивували всіх. 

Обвинувачені та їх адвокати

«Ми перетворюємо допит в катування!  Бо прокурор задає питання, які стосуються безпосередньо свідка. Ми гаємо процесуальний час», — протестував адвокат.

Суд зняв цей протест, бо свідок сказав що даватиме покази, які вважатиме за потрібне.  Проте більше питань до цього свідка не виявилось. На прощання Дубовий з-біса оригінально попрощався із судом вигуком «Слава Україні».  

Читайте також: Суд над Трухановим: спільники одеського мера злякались питань прокурорів

Нагадаємо, що 28 березня нардеп Сергій Лещенко надопиті в суді Одеси не зміг назвати прізвище депутата, який йому повідомив про зв’язок секретаря РНБО Олександра Турчинова, екс-нардепа Олександра Дубового та інших столичних високопосадовців  до оборудки з придбанням Одеською міськрадою будівлі заводу «Краян» за завищеною ціною.

Він також не зміг нічого повідомити на допиті про, нібито, відомі йому обставини придбання Одеськоюміською радою збанкрутілої будівлі заводу «Краян» для нової мерії за вдвічі завищеною ціною. Незважаючи на те, що 13 та 16 лютого 2018-го Лещенко робив публікації у Facebook зі звинуваченнями причетності Турчинова та інших топ-чиновників до цієї афери.

За що в Одесі судять Геннадія Труханова?У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів доларів із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова.Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекодно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то відсьогодні почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

 
comments powered by HyperComments
«Не допит, а катування»: що розповів екс-нардеп Дубовий в суді над Трухановим - Новости Одессы
2019-04-10 16:17:00
[…]   Источник […]