Замість виправдального: справу Труханова передадуть до антикорсуду

Минулого тижня сформували Вищий Антикорупційний суд України, в якому розглядатимуть справу одеського мера Геннадія Труханова про ймовірне заволодіння бюджетним майном в особливо великих розмірах.

11 квітня судді Вищого Антикорупційного суду склали присягу. Завдяки судовій реформі їм надали незалежність від законодавчої і виконавчої гілок влади, а також Президента. ВАСУ займатиметься виключно справами корупції, які розслідувало НАБУ.

Відомо, що в ньому розглядатимуть справу одеського міського голови Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана и кількох чиновників Одеської міськради та посадовців про фінансову аферу в сумі 185 мільйонів гривень при покупці приміщень збанкрутілого заводу «Краян».

Обвинувачені на чолі з одеським мером Трухановим

Справа в тім, що 9 квітня одеський суд, який розглядав справу Труханова, був дуже близький до винесення вироку. Проте за крок від дебатів прокурори САП клопотали про зміну обсягу обвинувачення і відкладення розгляду щонайменше на три тижні. Судді дали тиждень, але прокурори недвозначно натякнути пресі, що цього часу їм не вистачить для зміни обвинувального акту і узгодження з головним антикорупційним прокурором Назаром Холодницьким. Перерва у розгляді протриває до 16 квітня, якщо прокурори не витребують більше часу для зміни процесуального документу.

Читайте також: Дебатам — ні: у справі Труханова відкладуть розгляд і змінять обвинувачення

Прокурори САП цього кримінального провадження

Чому справу таки заберуть в одеських суддів і передадуть до Антикорупційного суду, а відтак розглядатимуть у Києві?

Бо навіть якщо суд над Трухановим продовжать від завтра в Одесі, то винести рішення у справі, найімовірніше, не встигнуть. Адже зі зміною обвинувального акту розгляд продовжиться частково відпочатку – з ознайомлення обвинувачених і зачитання нового обвинувального акту, далі — допитів фігурантів. А відтак одеський суд навряд чи винесе вирок у справі протягом 30 днів – часу, відведеного новопризначеним антикорупційним суддям для проведення зборів, на яких визначать дату початку роботи суду.

Колегія суддів, яка розглядає справу Труханова в Одесі

Юристи інформують, що справу Труханова  передадуть до Антикорупційного суду, якщо на день початку роботи її не розглянуть в Одесі.  І додають, що Печерський суд, де буде розміщуватись ВАСУ, вже переїздить в іншу будівлю.

Читайте також: Суд над Трухановим: спільники одеського мера злякались питань прокурорів

Насамкінець, є підстави припускати: завдяки космічно швидкому темпу розгляду справи одеські судді намагались порятувати Труханова від Антикорупційного суду й винести вирок до 2 туру президентських перегонів. Однак через зміну обвинувачення, найімовірніше, вирок Труханову варто очікувати вже після виборів.

За що в Одесі судять Геннадія Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт.Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів доларів із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський головасвою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник ПавлоВугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекодно швидкими темпами для української Феміди.

Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.
«Все длилось две минуты»: как теперь рассматривают дело Труханова | Информационная Волна
2019-04-16 14:14:02
[…] Читайте также: Замість виправдального: справу Труханова передадуть д… […]
Дело «Краяна»: атака на прокуроров САП или затягивание суда над Трухановым? | Информационная Волна
2019-04-23 11:42:13
[…] […]