Суд над Трухановим: спільники одеського мера злякались питань прокурорів

Скандальний одеський мер Геннадій Труханов та семеро обвинувачених у розграбуванні 185 мільйонів гривень держмайна дали свідчення в суді. Проте категорично відмовились відповідати на питання прокурорів.

Що розповіли підозрювані одеській Феміді? Чому не спромоглися відповісти на питання прокурорів? Та що очікувати від суду над Трухановим?

Про це — в матеріалі «Інформаційної хвилі».

Труханов порівняв НАБУ з НКВД, прикинувся «борцуном» з корупцією і «кинув вудку» на майбутні вибори

Одеський мер під час допиту розгнівався і поскаржився суддям на детективів НАБУ, а також порівняв їх…  з НКВД.

«На кого схоже НАБУ? Був такий орган, який розстрілював і засилав людей, але закінчив він погано … Коли мера зустріли спецназом, вручаючи підозру, куди це годиться? Це було треба, щоб зробити на мене психологічний тиск. У кого вони такого навчилися? Навіщо принижувати людину? Вони нас не зламають дешевими штучками. Думаю, вони начиталися детективів або фантазія зашкалює », — заявив Труханов.

Очевидно, що Труханов — завербований КГБ офіцер російської армії, прекрасно знає в усіх деталях історію радянського органу. Проте абсолютно не зрозуміло, яким чином НАБУ, що бореться з фінансовими махінаціями, можна прирівнювати до відомства, яке знищувало інакодумців.

Він також поскаржився, що прокурори, мовляв, грубіянили йому в Солом’янському судді, коли обирали запобіжний захід. Також підсудний мер намагався виставити некомпетентними детективів НАБУ, порівнявши їх зі своїмиуявленнями, заснованими на фільмах про те, «як повинні, діяти слідчі і детективи».

 І «вишенька» — Труханов сказав, що він «не тільки не здійснював корупційний злочин, а й … сам яро бореться з корупцією»!

«Я хотів би поміркувати. При здійсненні будь-якої справи з фільмів я бачив,що досвідчені слідчі і детективи беруть за основу мотив. Чи є він? Підтвердження, що в нас не було мотиву красти, — це те, що ми працюємо на своєму рівні і боремося, як державний орган, з корупцією», — сказав Труханов.

Однак, здається, що цим невдалим порівнянням він лише виставив себе емоційним  голослівним профаном. І відмовився відповідати на питання прокурорів з образи й невизнання себе винним.

Шкрябай диктував прокурорам, як ті мали прописувати обвинувачення. І відмовився відповідати на питання, аби «не витрачати час».

Депутат Одеської міськради і голова департаменту комунальної власності Василь Шкрябай вів себе не менш розв’язно і хамовито, ніж Труханов. Зі старту почав закидати детективам і прокурорам «надуманість» і «голослівність» обвинувачення. А далі цинічно і зверхньо  диктував прокурорам, які ті, мовляв, мали б писати про порушення регламенту.

І звісно ж він заперечив змову депутатів міськради і посадовців, аби заволодіти держмайном, використовуючи службове становище.

І «щоб не гаяти процесуальний час» і отримати якнайшвидше виправдальний вирок від кишенькових одеських суддів, депутат також відмовився відповідати на питання сторін кримінального процесу.

Інші обвинувачені співали ту саму пісню і задоволено замовкали

Оцінщиця Богданова, депутати міськради Родіонов та Спектор, а також юрист Загодіренко також не визнали обвинувачення, заперечили заволодіння державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також розпиналися, що жодної змови між ними не було.

Всі категорично відмовились відповідати на незручні питання прокурорів і зачитавши з листочків довільні свідчення, задоволено позамовкали.

І тільки обвинувачений адвокат погодився відповідати на питання… Проте впав в амнезію і послався на адвокатську таємницю

І тільки адковат Кравченко, що має стасус підозрюваного, виявився дещо красномовнішим. На питання прокурорів сказав, що знайомий з нардепом Олександром Дубовим – кінцевим бенефіціаром, якому пішли кошти від придбання збанкрутілого заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень. Проте, от біда, адвокат геть не пам’ятає обставин знайомства…

«Я бачив його один раз в житті. Прокурора Мусіяку  за час суду більше знаю, ніж Дубового. І жодних спільних справ з Дубовим не мав», — сказав Кравченко.

На більшість питань не відповів, посилаючись на адвокатську таємницю.

Також не сказав, що відомо про здійснення ремонту з літа 2016-го року. Проте згідно з нсрд, прослуховувався телефон Олега Бабенка і там були розмови адвоката, які засвідчили його причетність до злочину. Цікаво, що в суді відтворювали звукозапис. Однак адвокат не зміг підтвердити розмову, бо підхопив амнезію Мовляв,  не пам’ятає, що було 2-3 дні тому. Та й чи відвідував офіс Дубового в Києві, теж не знає, бо не пам’ятає, чи був за конкретною адресою.

Фарс не закінчувався. На підмогу адвокату, що вже встиг виставити себе бовдуром, поспішили колеги. Ті наїхали на прокурора, нібито, той сперечається з обвинуваченим.

«Прокурор сперечається замість того, щоб запитувати, якщо випала така прекрасна нагода. Хай краще подякує  за роз’яснення»,  — єхидно протестував колега.

І наостанок Кравченко таки сказав, що надавав правову допомогу  підставній фірмі «Дівелопмент Еліт», проте не сказав обставин. І відразу поспішив запевнити, що в жодну злочинну змову з обвинуваченими не вступав. І взагалі лише  зараз з допомогою прокурора познайомився з «добрими людьми».

Варто додати, що спільники Труханова згідно з  процесуальним законом мали право не відповідати на питання сторін кримінального процесу. Це прописано в ст. 42 КПК України, яка дозволяє не говорити нічого проти себе, що стосується підозри, обвинувачень або в будь-який момент відмовитись відповідати на питання.

«Пройшли допити обвинувачених, коли ті надавали свідчення, які вважали за потрібне. Процесуальний закон надає можливість обвинуваченим надати вільний виклад своєї позиції  і відмовитись від відповідей на питання інших учасників процесу», — прокоментував прокурор САП.

Що далі?

Резонансну «справу Труханова» кишенькові одеські судді розглядають космічно швидким темпом для українського правосуддя. Таким чином, скандального одеського мера рятують від Антикорупційного суду, який просто не встигне запрацювати, аби розглянути апеляцію. Якщо 9 квітня не прибудуть в суд свідки, почнуться дебати. А відтак, вирок, —  найімовірніше, виправдовувальний – можливий вже на цьому тижні.

За що в Одесі судять Геннадія Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів доларів із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян». 9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова.

Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман. В Малиновському райсуді Одеси триває розгляд справи по суті.

comments powered by HyperComments
Суд над Трухановим: спільники одеського міра злякались питань прокурорів — Antikor
2019-04-09 01:28:19
[…] Источник […]
Суд над Трухановим: спільники одеського міра злякались питань прокурорів — Новини Києва
2019-04-09 01:30:23
[…] Источник […]
Справу Труханова передадуть до Вищого Антикорупційного суду | Информационная Волна
2019-04-15 00:43:56
[…] […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів | Информационная Волна
2019-05-14 18:25:02
[…] […]