Суд по Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя

Юрист Одеської міської ради зірвав  завершальну стадію  — судові дебати у справі щодо вкрадення Старосінної площі в одеситів.

Про це повідомив кореспондент «Інформаційної хвилі» з Приморського райсуду Одеси.

Про яку справу мова?

Це справа за позовом  одеського громадсько-політичного діяча Михайла Кузаконя щодо визнання недійсним рішення Одеської міськради  щодо Старосінної площі, а саме — догорову оренди земельної ділянки з реалізації туалетної схеми.

Йдеться про те, коли фактично на Старосінній площі спочатку незаконно заволоділи туалетом територіальної громади, а потім  — земельною ділянкою  під знесений об’єкт та незаконно виділили землю ТОВ «Едвансмент»  Володимира Галантерника —  негласного «директора» Одеси, бізнес-партнера скандального одеського мера Геннадія Труханова.


«Моє бажання —  повернути у власність територіальної громади вкрадений майновий комплекс. Ми хочемо відмінити злочинне рішення міськради, пов’язане із злочинною компанією Галантерника і повернути площу у власність одеситів, а не невеликої купки крадіїв,  — повідомив Кузаконь. 

«Злякався і не з’явився»: як відпустка рядового юриста міськради відтягнула вирок

Справа в суді слухалась півтора роки. На минулому засіданні врешті дослідили докази сторін і сьогодні мали почати завершальну найцікавішу стадію процесу – судові дебати, коли кожен зі сторін міг висловити свою позицію.  

Проте Одеська міськрада відверто зірвала засідання у розпал перед вироком: її представник… просто не з’явився, бо, мовляв, пішов у відпустку. Не прийшов до суду і представник фірми Галантерника. «Віддуватися» довелося лише одному відповідачу —  представнику третьої особи.

«Вони вчергове продемонстрували зневагу і до суспільства, і до суду, бо злякалися вироку і не прийшли на судовезасідання. Одеська міськрада не змогла забезпечити юриста на судове засідання  і змушений суд відкласти судове засідання. Вони бояться рішення у справі і намагаються відтягнути розгляд даної справи»,  — прокоментував представник позивача юрист Вадим Оксюта.

Позивач Михайло Кузаконь та його представник Вадим Оксюта

А що суд?

Суд задовольнив клопотання про відкладення розгляду з  боку представника Одеської міськради Старостіна, яке надійшло фактично вчора. Чому? Бо містило документи, які підтверджують, що він, мовляв, пішов у відпустку. З боку «Едвансмент» документів не було.  Заяв і клопотань щодо його наявки теж не було.

Представник позивача вважав неявку без поважних причин і вказував, що це не причина відкладати судове засідання, адже в штаті міськради не один десяток юристів, які могли  б замінити один одного. І тому сторона позивача апелювала, що неявка надумана та фактично є  способом затягнути справу.

Третя особа, ясна річ, був змушений боротися за відстрочку розгляду, а тому наполягав, що заміна юриста порушила б принцип змагальності.

Третя особа

Суд відклав розгляд справи до 7 травня.

Чому одеській владі вигідно відтягувати рішення?

За словами юриста Оксюти, це спроба відтягнути рішення через складну для місцевої влади ситуацію в країні.

«Порошенко втрачає свою владу, і місцева влада хоче перевзутися в польоті», — переконаний юрист.

Позивач Кузаконь переконаний, що ситуація спричинена політичною корупцією.

«Ми знаходимось у турбулетній зоні виборчих перегонів, і одеська мафія ще не розуміє вдасться, їй чи не вдасться домовитися з новими президентськими гілками влади. Тому вони отак і затягують процес і не хочуть зараз виносити рішення», — сказав Кузаконь.

На його думку, одеські суди, фактично «танцюють під дудку» місцевої влади, бо є адміністративно ангажованими і не належать самі собі.

«Я вже кілька років знаходжусь в судах, намагаючись повернути майно громади одеситам і чітко усвідомлюю, що суди в нассобі не належать. Судди в більшості корумповані, на них впливає корупмпована політика. Суди народу України не належать. Бо обслуговують не народ України, а злочинну владу, у нашому випадку —  одеський кримінально-олігархічний клан», — говорить Кузаконь.

Він наголошує, що кримінальний клан узурпував владу в Одесі і, використовуючи владні можливості, фактично грабує місто. Адже за схожими схемами вкрадені Аркадія та Привоз.

Процес щодо Старосінної площі – ілюстрація грабунку міста і гвалтування законодавства? 

 Позивач зазначив, що цим процесом хоче привернути увагу суспільства, зробити процеспублічним, аби показати, як клан Галантерника – Труханова грабує Одесу і гвалтує законодавство.

І я вважаю, що  в певному сенсі нам вдається, бо це частина еволюції. Ми повернемо Старосінну площу одеситам,  потім привоз, потім Аркадію. І не важливо, хто це робитиме, я чи інший член територіальної громади. Еволюція відбувається, суспільство зростає, стає потужним, починає розуміти свої права.  І воно повинно захищати свої права, особливо якщо його гвалтують і грабують відверті злочинці і шахраї»,  — підсумував громадсько-політичний діяч.

Про судову тяганину за Старосінну площу — дивіться відео:

comments powered by HyperComments
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Antikor
2019-04-12 15:36:20
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Полтави
2019-04-12 15:40:24
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новости Донецка
2019-04-12 15:42:15
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя - Новини Чернігова
2019-04-12 15:44:13
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новости Харькова
2019-04-12 15:47:31
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Києва
2019-04-12 15:48:26
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя - Новости Житомира
2019-04-12 15:48:47
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Рівне
2019-04-12 15:49:02
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя - Новости Одессы
2019-04-12 15:49:22
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Херсону
2019-04-12 15:54:20
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Тернополя
2019-04-12 15:56:24
[…] Источник […]
Суд за Старосінній площі: Одеська міськрада злякалась вироку і зневажила правосуддя — Новини Кропивницького
2019-04-12 16:06:28
[…] Источник […]