У Літньому театрі почали злочинну забудову: реакція одеситів

У Літньому театрі забудовники за підтримки міьскої ради, охоронної фірми та тітушок почали монтажні роботи задля подальшого незаконного будівництва.  Групі волонтерів вільного простору вдалося поки що призупинити злочинні дії. 

Про це повідомляє кореспондент «Інформаційної хвилі» з місця події. 

Читайте також: «Дело на миллион»: в одесского активиста арестовали квартиру за участие в субботнике

«Роботи, результатом яких стане знищення парку і створення чергової наливайки в самому серці міста, вже розпочато: на території працюють будівельники, встановлено будки охорони, вкрали наш банер, висаджені одеситами дерева щохвилини під загрозою знищення», — повідомляють волонтери вільного простору. 

Наразі співробітники будівельної фірми імітують прибиральні роботи, хоча всі вони підтвердили, що є будівельниками.  Таким чином, вони хочуть  втілити в життя проект коміка Дмитра Шпінарьова, який погоджений в кінці березня виконкомом Одеської міськради. Проте щоб він мав законну силу, його мають погодити з Мінкультом. Поки цього погодження немає, будь-які дії будівельників — незаконні.  

В Літньому театрі вже встановили «будки» охорони
Будівельники готують простір під незаконну забудову
Зранку протидіяти забудовникам згуртувались активні одесити
Забудовники розпочали монтажні роботи за підтримки охоронної фірми
Одесити завтра, 12 квітня о 12:00 вийдуть на толоку задля протидії захопленню вільного простору

«Більш того, сам проект прийнятий на виконкомі незаконно, тому що зміст проекту — не благоустрій, а реконструкція. А виконком не уповноважений виносити рішення по реконструкції», — повідомляє волонтер Літнього театру Тетяна Петракевич. 

Вона інформує, що єдиною підставою для проведення будь-яких будівельних робіт на території Літнього на сьогоднішній день — є проект СП «Солінг» на будівництво багатоповерхового торгового центру на території Літнього театру.

Оскільки,  недавно в апеляції відмовили прокуратурі в скасуванні містобудівного обґрунтування цього проекту. Тому суди триватимуть. 

Читайте також: В Летнем театре одесситы высадили деревья вопреки угрозам и штрафам в миллион гривен

Відтак, завтра 13 квітня о 12:00 активні одесити збиратимуться та толоку в Літньому театрі, аби захистити вільний простір і протидіяти незаконному захопленню та початку будівельних робіт дочірньою компанією СП «Солінг» бізнес-партнера одеського мера Геннадія Труханова і негласного власника Одеси Володимира Галантерника. 

«Завтра незаконне будівництво в парку має бути зупинено, а усі, хто намагатимуться завадити цьому мають бути вишвирнуті з Літнього разом з їхніми будками і охоронцями. Ми вже раз робили це. Всі пам’ятають, чим тоді все закінчилося.  Краще завтра не заважайте нам!», — апелюють в ініціативній групі волонтерів Літнього. 

Нагадаємо, свідомі одесити не підтримують передпроектні пропозиції Шпінарьова, який пропонує будівництво на території Літнього театру сцени з більш, ніж тисячею посадочних місць і фастфудів зі збереженням приватної власності будівель на території.  На думку громадських діячів, таке будівництво не відповідає вимогам суспільства і зашкодить парковці в центрі міста, а також спровокує пробки в центрі міста.

Нагадаємо також, на початку 2019 го архітектори і волонтери Літнього театру представили свій некомерційний проект реконструкції Літнього театру. За їхнім задумом, територія театру в центрі Одеси повинна залишатися парковим простором з вільним входом, без капітальних будов і бути повністю звільнений від комерції. Буде також і місце для тих, хто любить просто повалятися на траві — облаштують газони та шезлонги. У центральній частині театру можна проводити ярмарки, фестивалі та інші громадські активності, також буде передбачена зона для пікніків і барбекю. Але мерія підтримує забудову відкритого простору.

Читайте також: «Бандитская народная республика» Труханова, Ангерта и Галантерника

Важливо додати: волонтер Літнього театру і керівник ГО «Зелений лист» Світлана підпаливши повідомила, що 28 березня Одеська міськрада протягнула через Виконком «проект благоустрою» Літнього театру Шпинарьова. Фактично, десять чоловік просто благословили знищення території парку-пам’ятника в серці Одеси. Також волонтери Літнього прогнозують: без силової акції відстояти Літній театр одеситам не вдасться.

comments powered by HyperComments