Як громадяни Росії обирають Президента в Україні: приклад нонсенсу в Одесі

Попри  скарги, одеситка Людмила Панченко знайшла в списках виборців свою сестру, яка вже 5 років живе в Росії. 

Людмилі Панченко, яка проживає за адресою вулиці Люстдорфська дорога, 125 корпус 4 квартира 44 на поштову скриньку 23  березня поклали два запрошення на її прізвище і рідної сестри Трофимчик Ольги Євгеніївни. Здавалося б, не біда. Проте її сестра була прописана у її квартирі до 2014 року, а в 2015-му та поїхала на постійне місце проживання в Росію. Але навіть коли вона була тут, в неї ніколи не було українського паспорту. І вона не мала права голосувати. 

«В неї була посвідка на т имчасове проживання, яка який не дає право обирати президента України.  Їй в принципі не мало прийти запрошення. Це нонсенс», — інформує Панченко. 

Запрошення на ім’я громадянки Росії Трофімчик ольги Євгеніївни

Жінка отримала запрошення в суботу, що доволі запізно, аби реагувати на  порушення. Адже у людей має бути час, аби відреагувати. Проте в останній можливий день у п’ятницю  25 березня закінчувався час, коли людина могла об’явити про якісь неточності. Тому 25 березня вона не полінилась, дійшла до Київської райдержавадмінісмтрації і у відділку виборців Київського району описала ситуацію віддала запрошення  сестрі разом з копією російського паспорту. І ясна річ, віддала оригінал запрошення  і попросила, щоб виправили списки виборців.

копія російського паспорту

Проте у день виборів на виборчій дільниці №511093  у списках виборців вонак знайшла прізвище своєї сестри. 

Панченко знайшла у списках виборців свою сестру

«Прийшовши на вибори, я бачу в списках свою сестру. Я підійшла  до голови виборчої комісії , знову маючи з собою всі документи і розповіла про фальсифікацію. Вона не має парава голосувати, то чому вона в списках? До того ж на кожній дільниці має бути журнал зауважень виборців, проте на цій її не було», — розповідає Панченко. 

Вона написала скарги  Голові дільниці і начальнику Київської райдержадміністрації. .На цьому епопея не скінчилась. Жінка також розповіла дільничій комісії Київського району.

Скарга голові виборчої дільниці Боговичу Олегу

«Мене цікавить, щоб ніхто не проголосував за мою сестру. Голова комісії сказав, що без паспорту ніхто не скористається. Але за таким принципом ми знаємо мільйони випадків, коли це відбувалося. Мені 61 рік, і це не перші вибори в моєму житті. Сам принцип підходу до виборів був неправильним. Бо треба було, аби представник виборчої комісії обійшов людей і зібрав  справжні дані людей. На виборчу компанію витрачені немалі гроші, а вони взяли списки минулих років і навіть не цікавились документами,» — підсумовує Людмила Панченко.