Присвоєння головному прокурору Одещини класних чинів грубо порушує законодавство України

 Присвоєння прокурору Одеської області Олегу Жученку класних чинів, зокрема чину державного радник юстиції 2-го класу Указом Президента України, не відповідає нормам Закону. А відтак грубо порушує законодавство України. 

Таку думку у коментарі журналіста «Інформаційна хвиля» висловив екс-прокурор та нинішній керівник одеського осередку політичної партії «Громадянський рух «Хвиля» Станіслав Новіков. 

«Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України» працівнику органів прокуратури для того, щоб отримати державного радника юстиції 3 класу, яке Олегу Дем’яновичу Жученку, було присвоєно ще минулого року, слід відпрацювати 19 років. Виходячи з того, що він отримав вищу освіту у 2007-му, то ми бачимо неймовірну швидкість кар’єрного зростання. Слід зауважити, що законодавством передбачене, як виняток, присвоєння вищого класного чину працівникові, незалежно від посади, яку він займає, може мати місце за зразкове виконання службових обов’язків, ініціативу в роботі, інші значні заслуги, з урахуванням стажу роботи. Проте, напевне, стаж не приймався до уваги. Відповідно до чинного положення про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України, черговий класний чин може бути присвоєно достроково в порядку заохочення за зразкове виконання службових обов’язків та лише після закінчення половини встановленого строку перебування у попередньому класному чині і таке заохочення може бути не частіше ніж раз на п’ять років. Нескладні арифметичні підрахунки доводять порушення законодавства щодо присвоєння прокурору Одеської області класних чинів,» — прокоментував Новіков. 

За його словами, якщо розглядати Указ Президента України №205/2019 Про присвоєння класних чинів, то на перший погляд дії Гаранта відповідають Закону. І він, нібито, має право за поданням Генпрокурора за виняткові досягнення присвоювати класний чин державний радник юстиції 2-гоо класу без врахування строків, проте слід вивчити досягнення зазначеного прокурора на посаді. Але чи заслуговує за свої заслуги класний чин прокурор найкорумпованішої області в Україні?

«На фоні зростання криміногенного становища в області, напади на громадських активістів, корупційні діяння міських чиновників, жодного звинувачення щодо подій 2 травня в Одесі присвоєння вищого чину, не відповідає нормам закону», — резюмував Новіков. 


Він додав, що наразі підготовував письмовий запит до Адміністрації Президента щодо присвоєння класного чину державного радника юстиції 2-го класу Олегу Дем’яновичу, відповідь на який і буде слугувати матеріалом позову до правохооронних органів.

Читайте також: Головного прокурора Одещини за три роки підвищили у званні 4 рази
Присвоєння головному прокурору Одещини класних чинів грубо порушує законодавство України - Новости Житомира
2019-05-14 01:18:36
[…] Источник […]