САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що судді Малиновського райсуду Одеси та захисники фігурантів справи Труханова здійснюють тиск на антикорупційних прокурорів.

Про це САП повідомила на своїй офіційній сторінці у Facebook. 

 «Колегія суддів, усвідомлюючи той факт, що прокурором вищого рівня не було погоджено нового обвинувального акту, очевидно, для здійснення спільного зі стороною захисту тиску на сторону обвинувачення і створення штучних підстав для звернення до Вищої ради правосуддя та інших органів, уповноважених притягати прокурорів до дисциплінарної відповідальності, призначала указані судові засідання, наперед знаючи, що прокурор не зможе прибути до суду», — заявили в САП. 

Читайте також: Труханова судитимуть до кінця червня в одеському суді

Прокурори САП Мусіяка та Кравченко

Так антикорпційні прокурори відреагували на лист колегії одеських суддів Малиновського до Вищої ради правосуддя (ВРП) спрямовано листа про начебто вчинення дій та допущення бездіяльності з боку керівника Холодницького. На думку суддів, ці дії «підривають авторитет судової влади і спрямовані на перешкоджання реалізації судом гарантованого Конституцією України і Законами України права громадян на захист їх прав, свобод і інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом».

Судді Труханова просили ВРП внести до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів подання «про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності» Холодницького. 

Читайте також: Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя

У САП натомість наголосили, що ст. 22 КПК УКраїни передбачає зокрема рівність учасників кримінального провадження у свободі надання доказів і доведення перед судом їх переконливості. 

«Підставою звернення з листом від ВРП стало те, що колегії не сподобалось обґрунтування прокурора про неможливість проведення судового засідання у визначені судом дні, оскільки новий обвинувальний акт, складений державними обвинувачами, ще не погоджений прокурором вищого рівня. Посилання в листі на латинський вислів – всьому свій час («Suis quaeque temporibus») із зазначенням, чому певну дію неможливо виконати швидше, ніж для цього необхідний критично мінімальний строк, даремно судді сприйняли як особисту образу. Нічого образливого в тому немає, адже попередні обґрунтування судом не були почуті і саме у зв’язку з цим постала необхідність у більш доступній формі донести суддям указану аксіому», — відповіли у антикорупційній прокуратурі. 

Захисники та фігуранти справи 

Слід зазначити, що суддів ще 19 квітня повідомили, що призначене на 22 квітня засідання не відбудеться, оскільки прокурори на той час лише склали новий обвинувальний акт, а для його погодження був необхідний час для вивчення матеріалів, досліджених у суді.

Читайте також: «Дело «Краян»: атака на прокуроров САП или затягивание суда над Трухановым?

«Зважаючи на те, що в суді докази досліджувалися не один місяць, вирішення питання про погодження достатньо великого за обсягом процесуального документа не могло зводитися до церемоніальної процедури і потребувало перевірки прокурором вищого рівня відповідності зроблених державними обвинувачами висновків дослідженим у суді доказам», — повідомили в САП. 

Вони також пояснили, що прокурор невідкладно повідомив би про затверджений обвинувальний акт, а відтак забезпечив можливість суду розглядати інші, не менш важливі кримінальні провадження.

Читайте також: Суд над Трухановим: спільники одеського мера злякались питань прокурорів

Судді Труханова 

«У тому числі і справи про злочини проти життя і здоров’я, які роками не знаходять свого логічного завершення в Малиновському районному суді м. Одеси, так і стороні захисту (зокрема адвокатам, що прибувають з Києва) даремно не відволікатись для явки до суду, оскільки засідання не могли відбуватися без погодженого обвинувального акту. Натомість колегія, очевидно не зрозумівши доводи прокурора чи не почувши їх, не повідомивши сторону захисту про те, що 22 квітня засідання не відбудеться, у вказаний день прийняла рішення про призначення розгляду на 24 квітня.  В подальшому засідання призначались на 25 квітня,  26 квітня, 3 травня та 11 травня», -інформують антикорупційні прокурори. 

Саме тому САП заявила, що судді Малиновського райсуду Одеси та захисники фігурантів справи Труханова здійснюють тиск на антикорупційних прокурорів. 

Читайте також: ВСП с третьей попытки уволил судью, вступившую в сговор с Трухановым и Дубовым

«Наслідком є те, що саме через такі штучно створені обставини судом направлено звернення до ВРП щодо вжиття заходів до притягнення до відповідальності прокурора, який має вирішити питання про погодження зміненого обвинувального акту, а також направлено два звернення до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності двох прокурорів, які безпосередньо підтримують публічне обвинувачення в суді. При цьому останнє рішення прийняте після того, як причину неявки прокурорів у судове засідання не було визнано неповажною. І лише після виступу одного з обвинувачених причина неявки прокурорів 03.05.2019 стала неповажною», — підсумували у САП. 

Нагадаємо, сторона обвинувачення протягом місяця не з’являлась до Малиновського райсуду Одеси у зв’язку із зміною та погоджуванням обвинувального акту.  Тому у розгляді справи перед дебатами виникла перерва. Судді та адвокати, відверто зацікавленні у щонайшвидшому винесенні вироку Труханова і поплічникам до перенесення справи в Антикорупційний суд, закидали прокурорам умисне затягування судового розгляду. Проте ті наполягали, що для зміни обсягу обвинувачення щонайменше потрібно три тижні. Очільник САП пообіцяв погодити обвинувачення після 22 травня. 

Варто додати, що на минулому засідання сторона захисту заявила, що не зацікавлена у зачитуванні в суді прокурорами зміненого  обвинувального акту. Відтак, вирок Труханову можливий на найближчих засіданнях, адже після повторного допиту фігурантів учасники кримінального процесу перейдуть до завершальної стадії — судових дебатів. 

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який запрацює 5 вересня. 
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Antikor
2019-05-14 18:08:38
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Полтави
2019-05-14 18:10:20
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Ужгорода
2019-05-14 18:12:39
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Рівне
2019-05-14 18:13:19
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів - Останні новини Сум
2019-05-14 18:13:57
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Тернополя
2019-05-14 18:16:43
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Львову
2019-05-14 18:18:43
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Вінниці
2019-05-14 18:19:45
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів - Новини Чернівців
2019-05-14 18:20:18
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів - Новости Одессы
2019-05-14 18:21:15
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів - Новости Запорожья
2019-05-14 18:24:32
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Києва
2019-05-14 18:28:20
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів — Новини Кропивницького
2019-05-14 18:36:56
[…] Источник […]
Судьи и адвокаты Труханова давят на антикоррупционных прокуроров (фото) | Мегафон
2019-05-15 15:15:18
[…] этом пишет издание “Информационная Волна”, ссылаясь на […]