Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя

Суддівська колегія Малиновського райсуду Одеси, що розглядає справу міського голови Геннадія Труханова,  звинуватила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького у, нібито, «перешкоджанні здійснення правосуддя».

Про це повідомив кореспондент «Інформаційної хвилі». 

«Ми ухвалили подати клопотання до Вищої ради правосуддя та до Генпрокурора з метою надання оцінки дій Холодницького щодо перешкоджання здійснення правосуддя по данному кримінальному провадженню у справі «Краяну», — сказав головуючий Сергій Черевко

Розгляд судової справи знову відклали 

Так судді відреагували на клопотання адвокатів, спричинені реакцією на новий лист Холодницького замість продовження розгляду справи Труханова в Малиновському суді Одеси.  Холодницький повідомив суд, що перебуватиме у відпустці до 17 травня, а відтак зможе погодити змінений обвинувальний акт лише після 21 травня через власну зайнятість. 

Адвокати також процитували пряму мову керівника САП на засіданні комітету ВР з питань запобігання корупції, намагаючись продемонструвати, що його слова, буцімто, містять неповагу до суду та учасників кримінального процесу. 

«Справа Труханова дійсно дуже швидко слухається, просто блискавично. Але прокурори не встигають за такою швидкістю суду, оскільки виникла необхідність у зміні обвинувачення. Я як керівник САП повинен її погодити. Буду погоджувати стільки часу, скільки потрібно, щоб вивчити нове обвинувачення, яке налічує 400 сторінок. І публічні заяви сторони захисту, що «ми йдемо пікетувати САП, щоб прискорити», – залишаються публічними заявами. Я повинен приділити належну увагу, щоб вивчити. Найближчим часом – після виходу з моєї відпустки найближчої – ми обов’язково погодимо це обвинувачення і буде продовжено судовий розгляд. Але ця справа має бути розглянута в Антикорупційному суді, – сказав 24 квітня Холодницький. 

Натомість адвокати прохали суд визнати дії прокурорів неналежними і зухвалими. І… дорозглядати справу без них, керуючись старим обвинуваченням. 

Адвокати та обвинуваченні

«Це втручання у правосуддя! Суд має реагувати на зухвалу поведінку прокурорів і помітити, що вони незаконними способами — листами, навіть не клопотаннями, відкладають розгляд справи», — сказав адвокат. 

Позиція захисту не може не дивувати, оскільки відомо, що суд і адвокати зі свого боку не надсилають офіційних процесуальних звернень прокурорам з повідомленням про наступну дату розгляду, а натомість також обходяться листами. Себто, послуговуються, за їх словами, аналогічними «незаконними» способами. 

Обвинувачений одеський мер Геннадій Труханов у свою чергу  істерично звинуватив прокурорів САП у «свавіллі, яке він ніколи ще не бачив». 

«Коли прокурори заявили, що будуть міняти овинувачення, я сидів навпроти і бачив, яку вони відчували радість і щастя, що нарешті-то їм дозволили зверху дістати козирного туза з рукава. Ось вам, ми для вас ось таке приховали?! З одного боку — жарти, а з іншого — не до сміху, адже справа серйозна… Я такого свавілля ще не бачив! Прослухали 280 годин, допитали свідків і бачачи, що справа розвалилася, просто втекли і сховалися за якісь процесуальні хитрощі… Так ми лад в країні не наведемо! Куди ми рухаємось? Куди рухається наша система правосуддя, якщо сьогодні суд звертається до комісії прокурорів, аби ті прийняли міри до прокурорів, які заважають правосуддю? Я навіть не міг собі уявити, що може бути таке хамське ставлення. Сьогодні ми бачимо що антикорупційна вертикаль, яку створили САП, НАБУ, Антикорсуд, поставила себе вище за правосуддя», — висловився Труханов. 

І додав, що жадає, аби будь-який суд поставив крапку у його кримінальній справі. Проте одеський мер лукавить. Чому? Бо нинішня риторика адвокатів і суддів красномовно свідчить, що бодай якимось чином вони  намагаються врятувати Труханова від антикорупційного суду, дату початку роботи якого новопризначенні судді оголосять 7 травня. 

Одеський мер Геннадій Труханов

Наступне судове засідання у справі Труханова одеські судді призначили на суботу 11 травня о 11:30. Проте, найімовірніше, воно також не відбудеться через неявку прокурорів.

Насамкінець, юристи інформують: справу Труханова передадуть до Антикорупційного суду, якщо на день початку роботи її не розглянуть в Одесі. А відтак поведінка суду та адвокатів – ілюстрація відвертого небажання, аби справа Труханова отримала шанс на справедливе правосуддя в Антикорупційному суді.

Нагадаємо, прокурор САП Максим Кравченко 9 квітня заявив про намір змінити обсяг обвинувачення мера Одеси Геннадія Труханову, кількох чиновників міськради і підприємців, яких звинувачують у заволодінні 185 млн грн з місцевого бюджету через покупку будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за вдвічі завищеною вартістю.

Прокурори в справі Труханова

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який формується і має невдовзі запрацювати.

 

comments powered by HyperComments
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Antikor
2019-05-03 23:43:30
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Новини Чернігова
2019-05-03 23:44:13
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Новини Івано-Франківська
2019-05-03 23:48:11
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Новости Житомира
2019-05-03 23:48:31
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Луганська
2019-05-03 23:48:51
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новости Харькова
2019-05-03 23:52:46
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Рівне
2019-05-03 23:53:09
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Останні новини Сум
2019-05-03 23:54:34
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Полтави
2019-05-03 23:55:23
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Києва
2019-05-03 23:56:09
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Тернополя
2019-05-03 23:57:28
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Львову
2019-05-04 00:00:40
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Новости Запорожья
2019-05-04 00:02:15
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Кропивницького
2019-05-04 00:06:18
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Новости Одессы
2019-05-04 01:21:59
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя — Новини Вінниці
2019-05-04 07:56:37
[…] Источник […]
Судді Труханова звинуватили Холодницького у перешкоджанні здійснення правосуддя - Втеме
2019-05-06 13:59:07
[…] Источник […]
САП звинуватила одеських суддів та адвокатів Труханова у тиску на прокурорів | Информационная Волна
2019-05-14 18:24:47
[…] […]