Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси

Володимира Зеленського  закликали публічно висловити свою позицію стосовно незаконної забудови Літнього театру в Одесі та сприяти справедливому розслідуванню справи Літнього після вступу на посаду. 

Про це йдеться у зверненні ініціативної групи Літнього театру. 

Повідомляють, що протягом майже двох років громада Одеси бореться проти багатоповерхової забудови частини міського саду, яку через кіпрську офшорну компанію та за допомогою кишенькової міської влади захопили власники міста.

«В 2017 році масовими акціями протесту тимчасово вдалось зупинити дії забудовника. Проте в цьому році на території Літнього під формальним приводом прибирання були розпочаті будівельні роботи. Директором компанії ТОВ «Міський літній театр», яка виступає замовником будівельних робіт, є Дмитро Шпінарьов. Загальновідомо, що пан Шпінарьов є вашим добрим знайомим, функціонером Одеської ліги сміху та, як він сам неодноразово заявляв, організатором концертів студії «Квартал-95″ в Одесі. Також нам відомо, що пан Шпінарьов допомогав одеській ЗеКоманді під час передвиборчої президентської кампанії, хоча і не був офіційно її членом», — йдеться у зверненні. 

Ініціативна група Літнього театру наголосила: роботи, які проводить Шпінарьов, не є ані прибиранням території, ані благоустроєм, та не мають жодних дозвільних документів, що могли б регламентувати ці дії.

«Єдиний документ, яким прикриваються ці роботи — є рішення одеського виконавчого комітету про погодження проекту благоустрою. Хоча за законом виконком не має компетенції погоджувати такі проекти. Та сам проект благоустрою по суті таким не є, оскільки передбачає капітальне будівництво та реконструкцію будівель. Подібна документація може погоджуватись виключно міністерством культури», — повідомляє громадський актив Літнього театру. 

Вони додають, що паралельно Шпінарьов залучає до захисту своїх інтересів тітушок, колишніх та діючих правоохоронців та депутатів всіх рівнів, які багато разів були задіяні в корупційних скандалах. Найняті Шпінарьовим тітушки погрожують та вчиняють напади на одеситів і громадських активістів, охороняють незаконні роботи.

«Володимире Олександровичу, ми розуміємо, що ЦВК та Верховна Рада затягують процес інавгурації та на сьогоднішній день у вас немає конституційних повноважень вплинути на ситуацію. Але ми закликаємо вас публічно висловити свою позицію стосовно незаконних дій пана Шпінарьова та сприяти справедливому розслідуванню справи Літнього після вступу на посаду. Адже в другому турі майже 76% одеситів підтримали вас і вашу тезу, що закон має бути один для всіх: для друзів, для кумів, для бізнес-партнерів та, сподіваємось, для Шпінарьова теж», — звернулась ініціативна група Літнього театру Одеси. 

Що відбувається з Літнім театром в Одесі? 12 квітня зранку приватні охоронці, «тітушки» та будівельники вдерлися на територію вільного простору для одеситів, пам’ятки місцевого значення – Літнього театру і розпочали будівельні та демонтажні роботи. Це робиться під прикриттям, нібито, реалізації проекту благоустрою колишнього КВН-ника Дмитра Шпинарьова, якому 28 березня виконком Одеської міськради в закритому режимі дав зелене світло. Громадські діячі повідомляють, що це незаконно, бо немає дозволу Мінкульту.

Вони вважають проект ширмою для будівництва 8-поверхового ТРЦ дочірньою фірмою СП «Солінг «власника» Одеси та бізнес-партнера одеського мера Геннадія Труханова Володимира Галантерника. Такі дії викликали спротив громадськості. Відтак сотні одеситів 13 квітня протестували проти будівництва.

Окрім того, почався натиск на активну громадськість. Підозрілі люди характерної зовнішності, які з’явились там разом з будівельниками, 14 квітня обмежили вхід на територію публічного простору і вдались до погроз фізичної розправи. 15 квітня одесити офіційно звернулись до міністра культури Євгена Нищука та міністра МВД Арсена Авакова з проханням вплинути на ситуацію. Учора представники забудовника викопали посаджені одеситами дерева в Літньому театрі й далі проводять демонтажній й будівельні роботи.

comments powered by HyperComments
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Antikor
2019-05-10 12:12:10
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Луганська
2019-05-10 12:16:18
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси - Новости Житомира
2019-05-10 12:18:16
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси - Останні новини Сум
2019-05-10 12:18:38
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси - Новости Одессы
2019-05-10 12:20:26
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси - Новости Запорожья
2019-05-10 12:24:25
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Рівне
2019-05-10 12:25:09
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Полтави
2019-05-10 12:25:32
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Вінниці
2019-05-10 12:27:44
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Києва
2019-05-10 12:28:15
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новини Кропивницького
2019-05-10 12:36:47
[…] Источник […]
Зеленського закликали публічно висловитись щодо скандальної ситуації в Літньому театрі Одеси — Новости Харькова
2019-05-10 12:48:12
[…] Источник […]