«Вбивство не ножем, а сокирою»: що змінила САП в обвинуваченні Труханову і поплічникам по «Краяну»

У кримінальній справі одеського міського голови Геннадія Труханова щодо корупційної афери по «Краяну»  прокурори САП змінили обвинувальний акт і почали його презентувати у Малиновському суді Одеси.

Чи пом’якшилась позиція сторони обвинувачення до фігурантів справи? Чи змінилась кваліфікація статтей? Що саме суттєвого змінили в обвинуваченні та чим це загрожує підозрюваним? 

Простою мовою, якщо порівняти корупційну аферу з вбивством, то вбивство, згідно з новим обсягом обвинувачення, скоювали не ножем, а сокирою. Про це повідомив прокурор САП Максим Кравченко. Відтак кваліфікацію статтей жодним чином не змінили. Прокурори запевняють: позиція сторона обвинувачення теж наразі не пом’якшилась. 

Прокурори САП у справі Труханова

То що суттєвого змінили в обвинувальному акті Труханову і поплічникам? 

Суму збитків міському бюджету Одеси зменшили вдвічі

Суму крадіжки з міської, що її інкримінують меру і ко, зменшили з 185 мільйонів гривень до 95 мільйонів гривень. Саме у стільки тепер оцінюють вартість придбаних приміщень збанкрутілого заводу «Краян» для так званої «Нової мерії».

«Суму зменшили не лише тому, що це було визначено в незалежній експертизі під час досудового слідства у 2017-му, а й тому, що з’ясували в ході судового слідства, що територіальна громада дійсно потребувала приміщення, аби централізовано розмістити виконавчі органи», — прокоментував Кравченко.  

Прокурори додають, що обвинувачені цю обставину використали на власну користь і під егідою вигаданого проекту «Європейська мерія» усіма можливими способами переконували депутатів підтримати проект рішення про надання згоди на купівлю приміщення. Відтак це не пом’якшує позицію обвинувачення. 

Виявилось, що звіт про оцінку майна взагалі був відсутнім

Крім того, обвинувачення змінили щодо відсутності звіту про оцінку майна, яким було визначено вартість у 185 млн грн на момент прийняття Одеською міською радою рішення.

Під час судового розгляду прокурори САП з’ясували, що документ був підроблений. Оскільки його, мовляв, бачили лише особи, що мали з ним справу забагато пізніше після сесії.

«А висновок, який було вилучено в Департаменті комунальної власності, складався лише з 2 аркушів вказаного звіту — титулка і аркуш з назвою «Висновок щодо ринкової вартості» на 1/3 сторінки», — сказав прокурор. 

Обвинувачений — директор фіктивної фірми ТОВ «Девелопмент Еліт» — не перераховував сам вкрадені кошти, проти організував перерахунок.

Петру Загодіренку — директор ТОВ Девелопмент Еліт і продавцю приміщення як інкримінувалась легалізація отриманих за продаж коштів, так і інкримінується. Однак після дослідження всіх фактичних обставин прокурори вияснили, що Загодіренко безпосередньо сам не перераховував авансовий платіж компанії, який коштував 185 млн грн. Оскільки встановили, що він організував цей перерахунок. Це підтвердилось у кінцевому варіанті батьком Загодіренка, який перебував поблизу нього у Миколаєві.

«Але в цей же день з відома Загодіренка здійснено цей платіж, оскільки він був одноосібним і власником, і засновником, і керівником, і працівником підприємства. Відповідно до тих документів, що він підписував у банку, він не мав права нікому передавати вказаний ключ, але він його передав», — проінформував антикорупційний прокурор. 

 Судді у справі Труханова 

Обвинувачений — адвокат Кравченко не був представником фірми-нерезидента, оскільки свідок — номінальний власник все спростував. Бо й на останнього фірму, вочевидь, «повісили». 

Також в суді було встановлено, що Кравченко І.В. фактично не був представником фірми-нерезидента, оскільки номінальний власник підприємства, якого було допитано в суді, спростував факт наявності між ними будь-яких взаємовідносин. І насамкінець,

«В останній день допитували свідка Тидіра, який повідомив, що він вперше бачить осіб, які були, нібито, представниками його підприємства «Велтон Груп».  Свідок відкрито і прямо повідомив, що взагалі немає ніякого відношення до створення підприємства, яке зареєстровано у Великій Британії і обвинувачений Кравченко якого, нібито, є представником від імені Тидіра. Відтак було змінене обвинувачення щодо дій Кравченка і щодо участі у представництві Велтон Груп,» — розповів прокурор. 

Фігуранти кримінальної справи

За словами прокурора, встановленні об»єктивні обставини є суттєвими для доказування вини фігурантів. Насамкінець, зважаючи на обсяг обвинувального акту та відсутність часу, 31 травня прокурори встигли зачитати лише частину матеріалів.

На наступному засіданні над Трухановим вже завтра о 10:00 год 20 червня 2019-го продовжать оголошення нового обвинувачення. А далі — допит фігурантів, дебати і вирок, найімовірніше, вже наприкінці червня — на початку липня. 

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який запрацює 5 вересня. Але розгляд апеляції прокурори обіцяють організувати в Антикорупційному суді. 
«Вбивство не ножем, а сокирою»: що змінила САП в обвинуваченні Труханову і поплічникам по «Краяну» — Новини Луганська
2019-06-20 08:57:02
[…] Источник […]
«Вбивство не ножем, а сокирою»: що змінила САП в обвинуваченні Труханову і поплічникам по «Краяну» — Новини Тернополя
2019-06-20 09:00:19
[…] Источник […]