Одеський суд викликав прокурорів САП у справі Труханова по «Краяну» після вироку

Малиновський райсуд Одеси викликав прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до суду у справі одеського міського голови Геннадія Труханова щодо корупційних махінацій по «Краяну». Незважаючи на те, що розгляд цієї справи у суді закінчився винесенням вироку 4 липня.  

Читайте також: Труханова виправдали: чому це сталося і що буде далі

Про це повідомила САП на своїй офіційній сторінці у Фейсбук. 

«У вівторок, 30 липня 2019 року, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою отримано повістку про виклик на 09:15 год. 6 серпня 2019 року до Малиновського районного суду м. Одеси у кримінальному провадженні щодо нині чинного очільника міськади Одеси та інших осіб, яких суд 4 липня 2019 року виправдав і визнав невинуватими у інкримінованих злочинах щодо заволодіння коштами бюджету у сумі понад 92 млн грн внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною», — повідомили в САП. 

Судова колегія у справі Труханова (Корой, Черевко, Передерко)

Прокурори повідомили, що з повістки не зрозуміло причину проведення анонсованого судового засідання, а також не вказано, яке питання розглядатимуть.

Прокурори САП (Мусіяка, Кравченко)

«Зважаючи на те, що прокурором завчасно було заплановано ознайомлення в суді з матеріалами судового провадження, безумовно, у визначений судом час прокурор візьме участь у засіданні, хоча з повістки не зрозуміло, у зв’язку з чим суд призначив засідання і яке питання підлягає розгляду», — інформує прокуратура. 

Вони також повідомили, що  представники громадськості, які моніторили стан судового розгляду зазначеного кримінального провадження, можуть бути присутні 6 серпня в суді, адже судове засідання буде відкритим. 

Спостерігач «Центру правового моніторингу «Гідність» Тетяна Герасимова припускає, що ймовірно на засіданні йтиме мова про виправлення допущених описок у вироці. 

За її словами, будь-які інші дії суду, окрім виправлення описок у вироці, лежатимуть поза чинним КПК України. 

Нагадаємо, 9 липня, Малиновський райсуд Одеси виніс виправдальний вирок одеському міському голові Геннадію Труханову та його поплічникам у справі «Краян» щодо ймовірної корупційної афери – заволодіння 185 мільйонів гривень з бюджету Одеси. 

Труханова визнати невинуватим та виправдати його, оскільки не доведено, що у діях обвинуваченого є склад кримінального правопорушення,
– виголосив голова судової колегії Сергій Черевко.

Виправдувальний вирок одеські судді Дмитро Передерко, ВІктор Корой і Сергій Черевко також оголосили заступнику мера Павлу Вугельману, директору Департамента міськгосподарства Олексію Спектору, його заступнику Володимиру Радіонову, депутату Одеської міськради Василю Шкрябу, а також директору фірми «Девелопмент Еліт» Петру Загодіренку, оцінщиці Галині Богдановій та адвокату Ігорю Кравченку.

Окрім того, судді постановили скасувати арешт майна Труханова та інших обвинувачених. А також повернути всі застави заставодавцям.

Варто додати, що суд визнав незаконно врученою підозру Труханову, а більшість важливих доказів назвав недопустимими. Окрім того, одеські судді вирішили, що змови і злочинного умислу при купівлі «Краяну» між фігурантами справи не було, а також про заволодіння майном місцевого бюджету, мовляв, не може йтися.

Натомість прокурори клопотали ув’язнити Труханова і поплічників на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Спеціалізована антикорупційна прокуратура в коментарі 24 каналу повідомила: категорично не згодна з вироком.

Ми доводили 7 місяців, що всі 8 осіб на лаві обвинувачених обгрунтовано підозрювались. Усі докази зібрано належним чином, а вина вказаних осіб доведена,
– сказав прокурор Максим Кравченко.

На його думку, обвинувачені належним чином були повідомлені про підозру не особисто Генпрокурором чи його заступником, а через доручення.

Він додав, що дивним є невизнання судом доведеності умислу Труханова, депутатів та інших фігурантів при купівлі заводу «Краян». Адже, за його словами, надані суду докази в сукупності доводять умисел. 

Окрім того, прокурор зазначає: збитки місцевому бюджету Одеси у розмірі 95 мільйонів гривень таки були, всупереч тому, що суд відмовився це визнавати. Апеляцію прокурори мають подати до 3 серпня. 


Лідер одеського «Автомайдану» Віталій Устименко та юрист «ЦПК» Віталій Цокур переконані, що судді Віктор Корой, Сергій Черевко і Віталій Передерко – заангажовані і були  зацікавлені виправдати мера Одеси. А справедливе правосуддя у справі Труханова може забезпечити лише Вищий Антикорупційний суд.

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є злочинна змова та придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то навесні почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який запрацює 5 вересня. Але розгляд апеляції очільник САП обіцяє організувати саме в Антикорупційному суді. 
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Antikor
2019-07-30 16:30:33
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому - Новини Івано-Франківська
2019-07-30 16:32:17
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Новини Львову
2019-07-30 16:48:17
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Новини Херсону
2019-07-30 16:48:33
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Новини Кропивницького
2019-07-30 16:48:59
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Новини Вінниці
2019-07-30 16:55:06
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому — Новини Тернополя
2019-07-30 16:56:27
[…] Источник […]
Прокурорів САП викликали до суду у справі Труханова по «Краяну» після вироку: чому - Новости Запорожья
2019-07-30 17:06:41
[…] Источник […]