Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну»

Керівник САП Назар Холодницький подав апеляційну скаргу на вирок одеському міському голові Геннадію Труханову та сімом спільникам у справі одеського «Краяну». 

Про це йдеться на офіційній сторінці САП у Фейсбук. 

Читайте також: Одеський суд викликав прокурорів САП у справі Труханова по «Краяну» після вироку

«У середу, 31 липня 2019 року, заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким подано апеляційну скаргу на виправдувальний вирок Малиновського районного суду м. Одеси від 04.07.2019, яким чинного Одеського міського голову та інших співучасників визнано невинуватими у вчиненні інкримінованих злочинів щодо заволодіння коштами бюджету у сумі понад 92 млн грн внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною», — інформують в САП.


КЕРІВНИК #САП ОСКАРЖИВ ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ ВИРОК У СПРАВІ ОДЕСЬКОГО «КРАЯНУ»У середу, 31.07.2019 року, заступником…

Publiée par Спеціалізована антикорупційна прокуратура sur Mercredi 31 juillet 2019

За їх інформацією, лишень аналізом змісту самого вироку встановлено достатньо підстав для його скасування (неповнота судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам, істотне порушення вимог кримінального процесуального закону).

«Натомість після виходу із відпустки прокурорів, які підтримували публічне обвинувачення, і ознайомлення ними з матеріалами судового провадження, очевидно буде встановлено і інші обставини у межах підстав для скасування вироку, а відповідно і для внесення доповнень до апеляції», — додають в прокуратурі. 

Вимоги ж апеляційної скарги стосуються необхідності скасування необґрунтованого виправдувального вироку і постановлення нового, згідно з яким визнати винними осіб, яких виправдано судом першої інстанції, та призначити покарання, зазначене прокурорами у судових дебатах.

У САП також повідомили, що суд у вироку навіть не прийняв рішення з приводу провадження щодо юридичної особи – ТОВ «Девелопмент Еліт», що є обов’язковим при ухваленні виправдувального вироку відповідно до ч. 4 ст. 374 КПК України.

«Це, звісно, не дивно, оскільки після судових дебатів у нарадчій кімнаті судді перебували менше, ніж зачитували вирок, зумівши за три робочі дні оцінити близько сотні томів доказів і написати понад 370 сторінок вироку. При цьому анонс про вихід суду з нарадчої кімнати для оголошення вироку з’явився зранку третього робочого дня перебування у нарадчій кімнаті», — зазначають прокурори. 

«Відкинувши ряд доказів сторони обвинувачення, іншій частині доказів оцінки у вироку не надано взагалі, зокрема і показанням свідка Е. Малаховскіса, що суд зобов’язувався зробити, відмовляючи 02.04.2019 прокурору у виклику вказаного свідка. Таким чином, форсований розгляд кримінального провадження дався взнаки, адже швидкість розгляду не означає його якості», — підсумували в САП. 

Читайте також: Труханова виправдали: чому це сталося і що буде далі

Нагадаємо, 9 липня, Малиновський райсуд Одеси виніс виправдальний вирок одеському міському голові Геннадію Труханову та його поплічникам у справі «Краян» щодо ймовірної корупційної афери – заволодіння 185 мільйонів гривень з бюджету Одеси. 

Виправдувальний вирок одеські судді Дмитро Передерко, Віктор Корой і Сергій Черевко також оголосили заступнику мера Павлу Вугельману, директору Департамента міськгосподарства Олексію Спектору, його заступнику Володимиру Радіонову, депутату Одеської міськради Василю Шкрябаю, а також директору фірми «Девелопмент Еліт» Петру Загодіренку, оцінщиці Галині Богдановій та адвокату Ігорю Кравченку.

Окрім того, судді постановили скасувати арешт майна Труханова та інших обвинувачених. А також повернути всі застави заставодавцям.

Варто додати, що суд визнав незаконно врученою підозру Труханову, абільшість важливих доказів назвав недопустимими. Окрім того, одеські судді вирішили, що змови і злочинного умислу при купівлі «Краяну» між фігурантами справи не було, а також про заволодіння майном місцевого бюджету, мовляв, не може йтися.

Натомість прокурори клопотали ув’язнити Труханова і поплічників на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Спеціалізована антикорупційна прокуратура в коментарі 24 каналу повідомила: категорично не згодна з вироком.

Ми доводили 7 місяців, що всі 8 осіб на лаві обвинувачених обгрунтовано підозрювались. Усі докази зібрано належним чином, а вина вказаних осіб доведена,
– сказав прокурор Максим Кравченко.

На його думку, обвинувачені належним чином були повідомлені про підозру не особисто Генпрокурором чи його заступником, а через доручення.

Він додав, що дивним є невизнання судом доведеності умислу Труханова, депутатів та інших фігурантів при купівлі заводу «Краян». Адже, за його словами, надані суду докази в сукупності доводять умисел. 

Окрім того, прокурор зазначає: збитки місцевому бюджету Одеси у розмірі 95 мільйонів гривень таки були, всупереч тому, що суд відмовився це визнавати. Апеляцію прокурори мали подати до 3 серпня. 


Лідер одеського «Автомайдану» Віталій Устименко та юрист «ЦПК» Віталій Цокур переконані, що судді Віктор Корой, Сергій Черевко і Віталій Передерко – заангажовані і були  зацікавлені виправдати мера Одеси. А справедливе правосуддя у справі Труханова може забезпечити лише Вищий Антикорупційний суд.

Чи розглядатимуть апеляцію в Антикорупційному суді? 

 До 3 серпня прокурори мали подати апеляційну скаргу в апеляційний суд Одеської області. Вони висловили надію, що цей суд не встигне її розглянути до 5 вересня, – дати, коли має запрацювати Вищий антикорупційний суд.

«Враховуючи терміни щодо розгляду виправдальних вироків, до цього часу розглянути апеляційну скаргу буде неможливо,
– інформував прокурор Максим Кравченко. 

Насамкінець, коли запрацює Вищий антикорупційний суд, справа автоматично перейде до його рук. Безумовно, якщо її рекордними темпами не розгляне одеський суд. Адже наразі маємо сумнозвісний досвід:  такий розгляд справи  в Малиновському суді від початку був пов’язаний із бажанням Труханова отримати виправдальний вирок в суді першої інстанції максимально швидко та встигнути навіть засилити його в апеляції.

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є злочинна змова та придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 5 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів і допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення. В Малиновському райсуді справу розглядають рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то навесні почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який запрацює 5 вересня. Але розгляд апеляції очільник САП обіцяє організувати саме в Антикорупційному суді. 
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Antikor
2019-07-31 15:06:19
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Новини Луганська
2019-07-31 15:09:03
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Новини Вінниці
2019-07-31 15:09:31
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» - Новости Запорожья
2019-07-31 15:12:27
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» - Новини Чернівців
2019-07-31 15:12:42
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Новини Полтави
2019-07-31 15:15:18
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» - Новини Івано-Франківська
2019-07-31 15:16:20
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Новини Рівне
2019-07-31 15:16:55
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» - Новости Житомира
2019-07-31 15:18:26
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» - Останні новини Сум
2019-07-31 15:18:54
[…] Источник […]
Холодницький подав апеляцію на виправдувальний вирок Труханову по «Краяну» — Новости Харькова
2019-07-31 16:06:27
[…] Источник […]