Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео)

Одесити вийшли на протест проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова під Головне управління Нацполіції в Одеській області. Вони вимагають від президента Володимира Зеленського не призначати Авакова в новий уряд. Протестувальники переконані, що міністру не місце ні в Кабміні, ні у владі взагалі.

Про це інформує 24 канал. 

«Зеленський, ніяких посад для Авакова, тільки посадка!»,  — зазначив Станіслав Маденс. 

«Зараз одесити, як і кияни, які відчули на собі всю розкіш керування Аваковим МВС, хочуть показати свою незгоду щодо призначення людини, яка зіпсувала нам всю реформу поліції», — вважає Катерина Маденс. 

До протесту долучились учасники низки громадських організацій: одеський осередок «Автомайдану», «С14», НГО «Небайдужі».

Юрист Артем Карташов зазначив, що Аваков монополізував під себе більшість силових структур: ДСНС, Прикордонну службу, Нацполіцію.

Це не правильно, бо відбувається дисбаланс в системі стримування противаг. Сьогодні абсолютно більшість силових структур в руках однієї людини, яка 5 років без жодних досягнень править структурою. Це знищує державу зсередини і є загрозою. Поліція не для простих громадян сьогодні. Це абсолютно закрита структура,
– додав він.

Юрист нагадав, що однією з вимог Майдану було аби поліція стала прозорою, щоб громадянське суспільство могло бачити і контролювати процеси в структурі. «Цього не сталося. Поліція максималньо закрита і законсервована структура, яка пожирає сама себе. Громадяни очікують нових облич і абсолютної зміни формату. Поліція має стати відкритою структурою з прозорими механізмами, аби кожен з нас відчув захист», – сказав Артем Карташов.

Тож одесити закликали президента України не призначати Арсена Авакова на жодну посаду, провести аудит діяльності МВС за останні 5 років і почати реальну реформу МВС.

Громадський діяч Михайло Кузаконь зазначив, що поліція паралізована корупцією.

«Ви знаєте, скільки з держави витрачається з державної казни на МВС за рік. Це на 20% менше, ніж ми витрачаємо на Міноборони, на модернізацію зброї, на набої, на наших військових на передовій. Це дуже серйозні кошти. Також чимало рейдерських захоплень і злочинності покриваються поліцейськими. Всі реформи провалені і головна відповідальність на Авакові. Влада має зрозуміти, що відповідальність за дії правоохоронної системи тепер напряму залежить від парламентської монобільшості. Треба змінювати якість поліції,
– додав Кузаконь.

Також протестувальники наголосили, що рівень злочинної ситуації в Одесі найбільший в Україні. Журналістка Аліна Радченко нагадала, що саме в Одесі відбувається найбільше нападів на громадських діячів. Поліція досі не знайшла жодного замовника цих нападів, а також саботують розслідування. 

Учасники акції написали фарбою на вході до поліцейського відділку «Аваков – чорт» та запалили фаєри.

«У нас внутрішній фронт. І ця «правопорохоронна система» веде внутрішню війну проти громадян України. Вони перетворились фактично у виконавців замовних злочинів. Аваков поховав надії українців на нормальну структуру, яка мала бути реформована. А в результаті лише втратила якість. Він мав сам подавати у відставку, якщо в нього є мораль і совість ін не подав. Чи потрібна така аморальна людина на посаді?» — сказала активістка Ірина Вихристюк. 

Так, сьогодні на прес-конференції НПП «Тузлівські лимани» на тему бездіяльності поліції по захисту парку від браконьєрства, також про це йшлося. 

«Хто слідкує за сторінкою парку, той мав змогу ознайомитись з детальними публікаціями Івана Русєва на цю тему, скільки заяв, що не розслідуються, як поліція допомогає не держлужбовцям, а порушникам Закону. З часів Майдану для беззаконників нічого не змінилось, та й правоохоронні органи основною своєю фeнкцією бачать, як і раніше, кришування цього беззаконня», -інформує одеситка Валентина Мазепа. 

Наостанок юрист Вадим Оксюта висловив думку, що українці не можуть захистити свої права в поліції.

«Коли важкі справи, замахи на Михайлика, Кузаконя й інших, як покаєу ситуація, вони нічого не можуть зробити. Аваков за це прямо відповідає… А також і Бех, і Головін,  і Князев, і Амброськін  — це мусора, які мають йти геть», — сказав Оксюта. 

comments powered by HyperComments
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Antikor
2019-08-28 21:34:09
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) - Новини Івано-Франківська
2019-08-28 21:36:18
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Вінниці
2019-08-28 21:36:36
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Полтави
2019-08-28 21:40:21
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Луганська
2019-08-28 21:40:41
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) - Новини Чернігова
2019-08-28 21:40:58
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Рівне
2019-08-28 21:41:32
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) - Новости Запорожья
2019-08-28 21:42:33
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) - Новости Одессы
2019-08-28 21:48:15
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Кропивницького
2019-08-28 22:01:31
[…] Источник […]
Одесити вимагали від Зеленського не призначати Авакова в новий уряд (фото, відео) — Новини Львову
2019-08-29 00:48:27
[…] Источник […]