Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді

Апеляційну скаргу у справі одеського «Краяну» проти Труханова і сімох спільників розглядатимуть в апеляційному суді Одеської області до часу, коли запрацює Апеляційний вищий антикорупційний суд. 

Коли запрацює АВАС?  Чи встигнуть дорозглянути справу  в апеляційному суді Одеської області? Та чому є підстави вважати, що одеський апеляційний суд вже визначився в справі? 

Про це  — в екслюзивному матеріалі «Інформаційної Хвилі». 

Про що йдеться в апеляційній скарзі САП? 

Учора, 31 липня, керівник САП Назар Холодницький подав апеляційну скаргу на вирок одеському міському голові Геннадію Труханову та сімом спільникам у справі одеського «Краяну». Фігурантів справи 9 липня цілковито виправдав Малиновський райсуд Одеси у складі суддів Короя, Черевка, Передерка скасував арешт їх майна, повернув мільйонні застави заставодавцям. 

Судді Корой, Передерко, Черевко

САП заявляє:  лишень аналізом змісту самого вироку встановили достатньо підстав для його скасування. Це і неповнота судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам, істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.  

Прокурори САП Валентин Мусіяка та Максим Кравченко

У САП також повідомили, що суд у вироку навіть не прийняв рішення з приводу провадження щодо юридичної особи – ТОВ «Девелопмент Еліт», що є обов’язковим при ухваленні виправдувального вироку відповідно до ч. 4 ст. 374 КПК України. Нонсенс, чи не так? 

Окрім того, в апеляції йдеться й про те, що відкинувши ряд доказів сторони обвинувачення, іншу частині доказів у вироку судді не оцінили взагалі. Зокрема і показання свідка Е. Малаховскіса, що суд зобов’язувався зробити, відмовляючи прокурору у виклику цього свідка.

Доповнення до тексту апеляційної скарги можливе після повернення з відпустки прокурорів, які підтримували держобвинувачення в суді. 


Вимоги ж апеляційної скарги стосуються необхідності скасувати виправдувальний вирок і постановлення новий, згідно з яким визнати винними осіб, яких виправдано судом першої інстанції. САП наполягають на призначенняі покарання, зазначеного прокурорами у судових дебатах: від 7 до 12 років ув’язнення фігурантам справи. 

Обвинуваченний мер Одеси та адвокати
Фігуранти справи та їх захисники

Чи розглядатимуть справу в Апеляційному вищому антикорупційному суді? 

До 3 серпня прокурори мали подати апеляційну скаргу в апеляційний суд Одеської області, оскільки новостворений АВАС ще не запрацював. 

«Надіємось, що цей суд не встигне її розглянути до 5 вересня, – дати, коли має запрацювати Вищий антикорупційний суд. Враховуючи терміни щодо розгляду виправдальних вироків, до цього часу розглянути апеляційну скаргу буде неможливо,
– підсумував прокурор Максим Кравченко.

Насамкінець, коли запрацює Вищий антикорупційний суд, справа автоматично перейде до його рук. Безумовно, якщо її рекордними темпами не розгляне одеський суд.

Адже наразі маємо сумнозвісний досвід: такий розгляд справи від початку в Малиновському суді, схоже, був пов’язаний із бажанням Труханова отримати виправдувальний вирок в суді першої інстанції максимально швидко та встигнути засилити його в апеляції.

Саме такий сценарій подій може убезпечити горезвісного мера від повноцінної Феміди в Антикорупційному суді та вже зараз дозволяє йому балотувались в депутати і надалі продовжувати свою скандальну мерську кар’єру.

Геннадій Труханов

Апеляційна інстанція Одеської області вже визначилась у справі на користь фігурантів? 

Цілком можливо. Справа в тім, що у  Сергія Черевка — голови судової колегії суду першої інстанції, який і виправдав Труханова,  батько працює в апeляційному суді Одещини.

Є підстави вважати, що апеляційна інстанція, ймовірно, вже визначилась у справі. І пeрспeктива розгляду справи Труханова обговорювалась в апeляційному суді. Про що мова? Перед початком вражаючого дослідження доказів – одночасного зачитування, долучення і досліджування – Сергій Черевко, за словами журналістів, повідомив: його тато дав добро на таке ноу-хау.

Суддя Сергій Черевко

Окрім того, пришвидшення розгляду прямо свідчить про жадобу уникнути розгляду апеляції в новоствореному Антикорупційному суді, який створений шляхом суворого конкурсу, запрацює 5 вересня і дає надії на справедливе правосуддя. Адже про особистий імідж при винесенні рішень у «токсичних» справах новоспечений суд підклуватиметься у першу чергу.

Настільки реальна загроза блокування роботи антикорупційних суддів? 

Але є одне «але». От тільки роботу Антикорупційного суду намагаються заблокувати. А саме завалити дрібними справами, які роками валялися в інших судах без розгляду. Для чого? Аби відволікти від справді важливих кейсів екс-нардепа Миколи Мартиненка, мера Одеси Геннадія Труханова чи екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Справа в тім, що на 38 антикорупційних суддів можуть повісити 3,6 тисячі справ, які топ-корупції аж ніяк не стосуються. Це замість 169 справ, які розслідувало Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Зараз у депутатів є час до 5 вересня, аби дати початок роботи Вищому антикорупційному суду й повиймати палки з коліс, які вони самі ж раніше і повставляли, інформує Шабунін з ЦПК.

Антикорупційні судді

Інакше новообрані судді ВАС змушені будуть в першу чергу розглядати саме дрібні справи, попри те, що вони не мають жодного відношення до політичної корупції.  І про справедливий вирок Труханові у справі одеського «Краяну» у такому разі навіть мріяти не доводиться. 

До того ж варто взяти до уваги, що на скликанні нового парламенту, якщо це відбудеться до 5 вересня, є змога прийняти поправки до законопроекту і уникнути блокування роботи ВАС і АВАС. Але можна припустити: якщо ВР не прийме занопроект, Антикорсуд може запрацювати в жовтні. А це збільшує ризик, що справу «Краяну» дорозглянуть в апеляційному суді Одеської області, який не викликає довіри. Іншими словами, у такому разі одеські судді просто поховають справу щодо мільйонної корупційної афери одеського мера і поплічників, а обвинуваченні в грабунку 92-х мільйонів з бюджету Одеси вкотре вийдуть сухими з води.

За що судять Труханова?

У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 7 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів, допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення, змінили і презентували змінений обвинувальний акт. В Малиновському райсуді справу розглядали рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то ще на початку весни почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду, який має запрацювати 5 вересня. Але розгляд апеляції очільник САП Назар Холодницький обіцяє організувати в Антикорупційному суді.

Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Antikor
2019-08-01 14:23:07
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Львову
2019-08-01 14:24:14
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Новини Чернігова
2019-08-01 14:24:31
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Луганська
2019-08-01 14:25:19
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Новости Одессы
2019-08-01 14:25:41
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Вінниці
2019-08-01 14:27:22
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Новини Івано-Франківська
2019-08-01 14:28:23
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Полтави
2019-08-01 14:30:29
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Херсону
2019-08-01 14:30:47
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Новости Запорожья
2019-08-01 14:36:46
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Новости Житомира
2019-08-01 14:37:44
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді - Останні новини Сум
2019-08-01 14:38:02
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Тернополя
2019-08-01 14:40:21
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новини Кропивницького
2019-08-01 14:48:32
[…] Источник […]
Справа «Краяну»: чи розглядатимуть апеляцію у справі Труханова в Антикорупційному суді — Новости Харькова
2019-08-02 19:25:06
[…] Источник […]