Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну»

Шляхом автороподілу визначили  колегію судддів, які в Апеляційному суді одеської області розглядатимуть апеляційну скаргу СПеціалізованої  антикорупційної прокуратури у справі одеського мера Геннадія Труханова по «Краяну».

Ця інформація з’явилась на сайті «Судової влади України». 

Апеляцію розглядатимуть судді:  Мандрик Віталій Олександрович, Котелевський Руслан Іванович під головуванням судді Кадегроб Альбіни Іванівни. Резервний суддя: Кравець Юліан Іванович. 

Нагадаємо, 9 липня, Малиновський райсуд Одеси виніс виправдальний вирок одеському міському голові Геннадію Труханову та його поплічникам у справі «Краян» щодо ймовірної корупційної афери – заволодіння 185 мільйонів гривень з бюджету Одеси. 

Труханова визнати невинуватим та виправдати його, оскільки не доведено, що у діях обвинуваченого є склад кримінального правопорушення,
– виголосив голова судової колегії Сергій Черевко.

Виправдувальний вирок одеські судді Дмитро Передерко, ВІктор Корой і Сергій Черевко також оголосили заступнику мера Павлу Вугельману, директору Департамента міськгосподарства Олексію Спектору, його заступнику Володимиру Радіонову, депутату Одеської міськради Василю Шкрябу, а також директору фірми «Девелопмент Еліт» Петру Загодіренку, оцінщиці Галині Богдановій та адвокату Ігорю Кравченку.

Окрім того,судді постановили скасувати арешт майна Труханова та інших обвинувачених. А також повернути всі застави заставодавцям.

Варто додати, що суд визнав незаконно врученою підозру Труханову, абільшість важливих доказів назвав недопустимими. Окрім того, одеські судді вирішили, що змови і злочинного умислу при купівлі «Краяну» між фігурантами справи не було, а також про заволодіння майном місцевого бюджету, мовляв, не може йтися.

Натомість прокурори клопотали ув’язнити Труханова і поплічників на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Спеціалізована антикорупційна прокуратура в коментарі 24 каналу повідомила: категорично не згодна з вироком.

Ми доводили 7 місяців, що всі 8 осіб на лаві обвинувачених обгрунтовано підозрювались. Усі докази зібрано належним чином, а вина вказаних осіб доведена,
– сказав прокурор Максим Кравченко.

На його думку, обвинувачені належним чином були повідомлені про підозру не особисто Генпрокурором чи його заступником, а через доручення.Він додав, що дивним є невизнання судом доведеності умислу Труханова, депутатів та інших фігурантів при купівлі заводу «Краян». Адже, за його словами, надані суду докази в сукупності доводять умисел.  Окрім того, прокурор зазначає: збитки місцевому бюджету Одеси у розмірі 95 мільйонів гривень таки були, всупереч тому, що суд відмовився це визнавати. Апеляцію прокурори мають подати до 3 серпня. 


Лідер одеського «Автомайдану» Віталій Устименко та юрист «ЦПК» Віталій Цокур переконані, що судді Віктор Корой, Сергій Черевко і Віталій Передерко – заангажовані і були  зацікавлені виправдати мера Одеси. А справедливе правосуддя у справі Труханова може забезпечити лише Вищий Антикорупційний суд.

За що судять Труханова?


У лютому 2018 року Труханову повідомили про підозру у скоєнні злочину, а в жовтні вручили обвинувальний акт. Одним зі звинувачень у справі є злочинна змова та придбання за 185 мільйонів гривень із міського бюджету адмінбудівлі Одеського заводу тяжкого кранобудування «Краян».

9 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу Труханова. Сам міський голова свою вину заперечує й досі не відсторонений від посади. Разом з ним на лаві підсудних перебуває ще семеро осіб, серед яких і його заступник Павло Вугельман.

За 7 місяців розгляду справи по суті зачитали 215 сторінок обвинувального акту, дослідили 67 томів письмових доказів, допитали близько 100 свідків сторони обвинувачення та оприлюднили змінений обвинувальний акт, за яким скоротили суму збитків до 95 мільйонів гривень. У Малиновському райсуді справу розглядали рекордно швидкими темпами для української Феміди. Якби прокурори не заявили про зміну обвинувачення, то навесні почалася б завершальна стадія судового процесу – дебати.

Завдяки космічно швидкому темпу розгляду та відсутності інтересу до встановлення об’єктивних обставин справи одеські судді намагаються врятувати Труханова від Антикорупційного суду. 9 липня судді Малиновського суду Одеси виправдали всіх обвинувачених, скасували арешт їх майна та постановили повернути застави заставодавцям. 31 липня Холодницький подав апеляційну скаргу на вирок Труханову.  Прокурори  вимагають ув’язнити обвинувачених на терміни від 7 до 12 років. Її почнуть розглядати в апеляційному суді Одещини. Але продовження розгляду апеляції очільник САП обіцяє організувати в Антикорупційному суді, який запрацює 5 вересня.

Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Antikor
2019-08-12 10:18:49
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» - Новини Чернігова
2019-08-12 10:20:19
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Рівне
2019-08-12 10:22:26
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Львову
2019-08-12 10:24:28
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» - Новости Запорожья
2019-08-12 10:24:49
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» - Новини Чернівців
2019-08-12 10:25:24
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Полтави
2019-08-12 10:30:17
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» - Останні новини Сум
2019-08-12 10:31:29
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Ужгорода
2019-08-12 10:31:45
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Луганська
2019-08-12 10:32:39
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Вінниці
2019-08-12 10:36:33
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Тернополя
2019-08-12 10:40:24
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» - Новости Одессы
2019-08-12 10:40:39
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новини Кропивницького
2019-08-12 10:42:12
[…] Источник […]
Стали відомі імена суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Труханова по «Краяну» — Новости Донецка
2019-08-12 10:42:45
[…] Источник […]