Одеський суд затягує розгляд справи Труханова щодо брехні у деклараціях. Не рятуватимуть від Антикорупційного суду?

Приморський райсуд Одеси вчергове відклав наступне судове засідання у справі мера Одеси Геннадія Труханова до 17 жовтня.  

Відомості про це містяться на сайті Судової влади України. 

 Ще 15 липня цю справу мали почали розглядати в Приморському райсуді Одеси.  Під час першого підготовчого засідання у справі судді призначили наступну дату початку розгляду справи по суті. О 11:00 19 липня в Приморському суді мали почати зачитувати обвинувальний акт Труханову. Але так і не почали, бо суддя Абухін пішов у відпустку ( що не точно, бо в наступні дні на сайті публікувались засідання з його участю).  

Як повідомила член Центру правового моніторингу «Гідність» Світлана Підпала, це засідання було пробним на громадський резонанс і можливість прогнати цей суд в темпі справи «Краян» — по 3-5 засідань на тиждень, щоб уникнути передачі в Антикорупційний суд. Засідання 19 липня було перенесено, причому на одну дату — 13 серпня — було призначено аж два засідання по даній справі, але різний час.

«Наступний дивний факт стосується складу колегії: спочатку були Дерус, Абухіна, Бондар. Але вранці в день призначеного засідання 13.08.2019 Бондар був замінений на Коваленко. Коваленко був присутній на робочому місці в годину засідання, однак воно не відбулося через те, що Бондар пішов у відпустку (?). Плутанину доповнює той факт, що обидва засідання залишалися активними на сайті Приморського суду, а помічники суддів, з якими вдалося переговорити журналістам, відсилали їх за коментарями до міфічної пресслужба і перебуває у відпустці голові суду Кічмаренко», — повідомила Підпала. 

На її думку, Приморський суд продовжує свою давню традицію  — уникати резонансних справ всіма доступними способами. Це підтверджує і те, що призначене засідання на 3 вересня перенести на 17 жовтня. Справа в тім, що Вищий антикорупційний суд запрацює 5 вересня, і всі справи щодо топ-корупції, включно з цією, перейдуть туди автоматично і будуть розглядатись вже у ВАКС. 

Нагадаємо, що 13 червня 2019 року прокурори САП надали Труханову та його захисникам копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування. Наразі обвинувальний акт передається до суду для розгляду по суті.

Прокурори повідомили, що одеський міський голова підозрюється у поданні завідомо недостовірних відомостей у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2016 роки, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Досудовим розслідуванням встановили, що Труханов у деклараціях за 2015 та 2016 роки подав завідомо недостовірні відомості стосовно майна та інших об’єктів декларування, які відрізняються від достовірних на суму понад 33 млн грн та 18 млн грн відповідно.

Так, санкція ст. 366-1 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Одеський суд затягує розгляд справи Труханова щодо декларування недостовірної інформації. Не рятуватимуть від антикорупційного суду? - Но
2019-09-04 17:08:12
[…] Источник […]
Одеський суд затягує розгляд справи Труханова щодо декларування недостовірної інформації. Не рятуватимуть від антикорупційного суду? - Но
2019-09-04 17:12:16
[…] Источник […]
Одеський суд затягує розгляд справи Труханова щодо декларування недостовірної інформації. Не рятуватимуть від антикорупційного суду? - Ос
2019-09-04 17:18:25
[…] Источник […]
Одеський суд затягує розгляд справи Труханова щодо декларування недостовірної інформації. Не рятуватимуть від антикорупційного суду? - Но
2019-09-05 15:38:54
[…] Источник […]