Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності

Як відомо, в Одеській області новий прокурор — Максим Віхор. Інформації по його особі не так вже багатов. Втім, багато чого відомо з непублічного простору.

По данним експертів, Віхор — абсолютно незалежна фігура в одеському вимірі. Вже відомо, що новий прокурор області не працюватиме в орбіті тіньового керівника одеської мерії Влолодимира Галантерника. 

А це вже означає, що в місті владі доведеться дуже не легко. 

Галантернику приготуватися!

Чому? Та хоча б тому, що за оцінками журналістів-розслідувачів, громадських активістів і борців з корупцією, колишній прокурор області Жученко сидів на зарплатні у того самого Галантерника і вів повний юридичний супровід його незаконної діяльності в Одесі і діяльності підконтрольної Галантернику мерії.

Більше того, весь бізнес Галантерника автоматично потрапляє в зону ризику, оскільки куди не копни, будувався він за повної лояльності міської влади, а значить в порушення конкурентного законодавства. І це тільки його законна частина. А про незаконні схеми виділення землі, захоплення парків, санаторіїв під будівництво — годі й казати. 

Все це безумовно підлягатиме ревізії. Причому повної.

Псотпред Рябошапки

Цікаво й в цій історії ще одна деталь. Для Генпрокурора Рябошапки Одеська область — рідна. Народився він тут, в містечку зеленогірське, Любашівського району. Зрозуміло, що проблеми Одеси для нього не чужі і фігура незалежного Віхрора — тут зовсім не випадкова.

Хто знає, які настанови давав Віхору Рябошапка, призначаючи його на цю посаду? Але навіть з огляду на позицію по Галантернику — очевидно, що алгоритм є.

Більше того, сам Генпрокурор в обоймі з прем»єр-міністром Гончаруком публічно пообіцяли зачистити Україну від мережі незаконних казино і залів ігрових автоматів. А це, нагадаємо — іще один з бізнесів, який особисто в Одесі контролював прокурор Жученко. Цікаво…

Спадщина Жученка

Втім, справжній іспит для прокурора області Віхора полягатиме не в цьому. Всі ми звикли, що сама система прокуратури — то є такий собі тайний клуб, де на зовні не виноситься внутрішня кухня. 

Зрозуміло, що продовжувати «дєлішки» Жученка новий прокурор не буде, але суспільство чекає від системи принаймні чітких ілюстрацій і боротьби з корупцією зовні і всередені.

Один Жученко не міг би так все реьельно контролювати і охороняти. Це зрозуміло. І зрозуміло те, що прокурори рангом нижче були вимушені або фінансово простимульовані, аби та система корупції була. І більшість тих самих прокурорів досі на своїх посадах. Хто знає, може на своєму невеличкому фронті вони продовжують «дєлішки» старої системи… А без хірургічного видалення метастаз корупції побудувати нову систему просто не реально.

Підказки для прокурора

І тепер щодо очікувань суспільства. Галантерник (Труханов, Янчук), Жученко, порти, корупція, митниці… Це все — безумовно важливо і в пріорітеті… Але є ще й суспільно резонансні справи нападів, спроб вбивства одеських активістів і політиків, що з усіх сил намагався нивілювати прокурор Жученко. 

Забезпечити безпеку для громадян і відновити законність в цьому ключовому регіоні України і є справжнім пріорітетом нового прокурора.

Ми чекаємо також відповідей на питання — куди зникали речові докази з прокуратури області, чому за мешканцями регіону саме прокуратура встановила тотальний контроль у вигляді секретних баз данних…

І, якщо всі ці очікування, нарешті, стануть здійснюватися — жителів нашого регіону чекає незабутній серіал з гучними справами і затриманнями. А без цього — довіри до правосуддя не буде.
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Antikor
2019-10-03 11:36:06
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності - Новости Запорожья
2019-10-03 11:36:22
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новости Донецка
2019-10-03 11:36:41
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності - Останні новини Сум
2019-10-03 11:38:02
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності - Новини Івано-Франківська
2019-10-03 11:40:19
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Полтави
2019-10-03 11:41:31
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Луганська
2019-10-03 11:41:49
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Ужгорода
2019-10-03 11:42:29
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новости Харькова
2019-10-03 11:43:00
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Вінниці
2019-10-03 11:47:58
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Тернополя
2019-10-03 11:48:21
[…] Источник […]
Одеса з новим прокурором входить в зону турбулентності — Новини Києва
2019-10-03 11:52:10
[…] Источник […]