Колишній з/д вокзал в м. Овідіопіль Одеській області продають за 40 000 гривень

Одеське регіональне відділення ФДМУ продає колишній з/д вокзал в м. Овідіопіль Одеській області за 40 000 гривен.

За інформацією, яку редакції надали Оцінювач, член УТО, оцінив об’єкт малої приватизації площею 92,4 кв. м. за 35 000 гривен та ФДМУ це затвердив, співробітник Фонду дав позитивну рецензію на звіт оцінювача. Однак, таким продажем державного майна зацікавилася Прокуратура і згідно норм КПК України, призначила проведення експертного дослідження спеціалісту (він же також є і оцінювачем) з відповідних галузей знань.
А ось тут починається найцікавіше. ФДМУ вирішує, що він може приймати рішення за прокурора і за своєю особливою думкою карати експерта, якій не погодився з такою оцінкою ринкової вартості. А інструмент, караючий неугодних оцінювачів у ФДМУ, є: Екзаменаційна комісія, яка складає не менше двох третин кількісного складу з представників саморегулюючих організацій оцінювачів. Не важко здогадатися, хто входить в цей склад Екзаменаційній комісії: наприклад, оцінювачі які оцінювали «УКРТЕЛЕКОМ» в десять разів дешевше за його ринкову вартість. Якщо та ж прокуратура або інші правоохоронні органи звернуться до ФДМУ з приводу притягнення недоторканних оцінювачів до дисциплінарної відповідальності: позбавлення кваліфікаційного свідоцтва оцінювача, тобто у ФДМУ є завжди відповідь − таке рішення прийняла Екзаменаційна комісія.
Так хто ж насправді є державний регулятор оціночної діяльності в Україні:
ФДМУ або «заслужені» оцінювачі Українського товариства оцінювачів та інших громадських організацій, які можуть «під замовлення оцінити державне майно». Але треба пам’ятати, що це еліта і не кожен оцінювач має доступ в цей закритий оціночний клан. Однак повернемося до колишнього з/д вокзалу в м. Овідіопіль Одеської
області, якій ФДМУ продав значно нижче ринкової вартості. Щоб не завантажувати читача, скажу так: експерта ФДМУ почав «нагинати», експерт виграв всі суді у ФДМУ, в тому числі і Верховний суд України (справа №815/2467/17), але у ФДМУ на це своя особлива думка, а Верховний суд України йому не указ: зібрали чергове засідання Екзаменаційної комісії та й позбавили експерта кваліфікаційного свідоцтва оцінювача.
Звичайно, черговий суд експерт виграє, але час йде.