Верховний Суд відмовив адвокату Труханова повернути матеріали справи по «Краяну» з Антикорсуду в Одесу

Верховний Суд відмовив адвокату міського голови Одеси Геннадія Труханова Тарасу Пошиванюку в закритті провадження Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на виправдальний вирок у справі одеського заводу «Краян».

Про це йдеться в постанові суду від 7 листопада, інформує сайт LB.ua

Апеляційна палата Антикорсуду 18 жовтня цього року відкрила провадження за апеляційною скаргою керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури на вирок Малиновського районного суду Одеси. Так, 4 липня цього року суд виправдав усіх вісім обвинувачених у справі про заволодіння 93 мільйонами гривень з міського бюджету Одеси шляхом придбання приміщення заводу «Краян» за свідомо завищеними цінами.

Однак адвокат Труханова Тарас Пошиванюк не погодився з відкриттям апеляційного провадження та звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою. У ній він посилався на нібито істотні порушення вимог кримінального процесуального закону. Адвокат просив скасувати апеляційне провадження Апеляційної палати ВАКС і повернути матеріали справи до Малиновського районного суду Одеси. Однак Верховний Суд відмовив.

Це третя спроба адвокатів забрати матеріали справи з Антикорсуду до Одеси і унеможливити розгляд апеляційної скарги новоствореним судом. І вчергове спроба увінчалась провалом.

Труханов та його захисники

Верховний Суд посилався на те, що рішення Апеляційної палати ВАКС не підлягає оскарженню в суді касаційної інстанції, оскільки не перешкоджає подальшому кримінальному провадженню у цій справі.

Важливо додати, що 6 серпня прокурори САП заявили, що виправдувальний вирок одеські судді писали у змові з адвокатами фігурантів справи.

«З’ясувались дивні обставини. Суд якимось чином умудрився у вироці дати оцінку документам, які офіційно не долучали до матеріалів справи в суді ні прокурори, ні адвокати. Якщо переглянути всі судові засідання, ви не знайдете, щоб прокурор долучав такі документи, як аналітична довідка детектива Гульмагомедова із додатком відповідних довідок із державного реєстру. Яким чином суд зміг проаналізувати ці документи із посиланням на дату їхнього створення, на те, хто їх створив і так далі? Cуд у позапроцесуальний спосіб отримав такі документи від адвокатів. А відтак до написання вироку міг бути причетним не лише суд, що є недопустимим апріорі», – повідомив прокурор САП Валентин Мусіяка.

Прокурори САП Мусіяка і Кравченко

Таким чином, в апеляційній скарзі і вказано, що до написаня вироку, імовірно, причетні адвокати обвинувачених. Також 6 грудня сторона обвинувачення заявила відвід одеській колегії Малиновського райсуду Одеси. Згідно із 415-ю статтею КПК України, якщо апеляційний суд визнає обгрунтованим відвід на підставі обставин, що викликали сумнів у неупередженості суддів, він може скасувати виправдувальний вирок Труханову та іншим фігурантам. А також – призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції. У такому разі справу можуть почати розглядати заново у Вищому антикорупційному суді, чого гаряче не бажають обвинувачені на чолі з Трухановим та їх захисники.

Нагадаємо, Геннадій Труханов, віцемер Павло Вугельман, голова постійної комісії з комунальної власності міськради Василь Шкрябай, глава муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор і його заступник Володимир Радіонов, директори ТОВ «Еліт Девелопмент» (продавець адмінбудівлі) Петро Загодиренко, ТОВ «Valton Group» Ігор Кравченко і підприємства «Брокбізнесконсалт» (оцінювач) Галина Богданова звинувачувалися в заволодінні коштами міського бюджету Одеси під час купівлі міськрадою за свідомо завищеною вартістю будівлі, що раніше входила в цілісний майновий комплекс збанкрутілого заводу «Краян».

У вересні 2016 року Одеська міськрада придбала за 185 млн грн будівлю заводу в приватної компанії, яка на початку того самого року заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.

У квітні цього року САП змінила обвинувальний акт. Суму збитків міському бюджету Одеси зменшили з 185 млн грн до майже 92,66 млн грн. Прокуратура попросила суд призначити Труханову покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

14 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу по суті. А 9 липня 2019 року виніс виправдувальний вирок усім фігурантам справи. 31 липня САП оскаржила вирок.