Чи є в Одесі Голова ОДА?

11 жовтня 2019 року Президент України, Володимир Олександрович Зеленський представив нового керманича Одеської ОДА.

До цього, з квітня, стратегічно важливий регіон очолювала Світлана Шаталова, заступниця попреднього керманича Максима Степанова, якого після першого туру президентських виборів звільнив експрезидент Петро Порошенко. Вона працювала у статусі тимчасово виконуючої обов’язки, розуміючи, що її долю вирішено, і в будь-який момент до Одеси прибуде новий представник центральної влади. Так і сталося, у жовтні Президент особисто представив Максима Куцого на посаді голови Одеської облдержадміністрації.

Прізвище Максима Куцого, як ймовірного очільника ОДА у ЗМІ обговорювалося ще з літа 2019 року. Тоді Володимир Зеленський закликав жителів регіону писати йому, кого б вони хотіли бачити на посаді Голов облдержадімінстрації. В результаті він виокремив п’ять кандидатур, серед яких був і Куций.

Добрий день, Одещино!Як і обіцяв, звертаюся до вас по пораду щодо кандидатури голови Одеської ОДА. Ми відібрали п’ятьох…

Publiée par Володимир Зеленський sur Vendredi 26 juillet 2019

Слід зазначити, що у коментарях ім’я Максима Куцого лунало значно рідше, ніж, наприклад, колишнього депутата Одеської міської ради і колишнього керівника юридичного управління міської ради Максима Болдіна чи депутата Одеської міської ради від партії «Самопоміч» Ольги Квасницької. Воно й не дивно, адже його в Одесі до цього майже ніхто не знав. Тим не менш, деякі відомі діячі у коментарях відзначали бізнес якості претендента, його вміння працювати на результат, казали, що «Куций навчить вас працювати», правда слід зазначити, що через чотири місяці на посаді Максим Васильович так і не спромігся нікого, нічого навчити да і сам лише навчається.

Вперше, про призначення Максима Васильовича Куцого на посаді Голови Одеської ОДА, повідомив на прес-конференції прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання українського уряду.

«Є серед кадрових рішень, ви сьогодні побачите голову Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого. Це одне з кадрових рішень, яке було сьогодні оформлене», – зазначив Гончарук.

Крім того слід зауважити, що погодження кандидатури урядом супроводжувалося скандалом – спочатку прізвище було у повістці, потім прем’єр Олексій Гончарук запропонував питання зняти та розглянути наступного разу, але наприкінці засідання чи то отримавши дзвінок, чи повідомлення, передумав, і Куцого внесли до порядку денного і погодили.

До призначення на посаду очільника ОДА, 36-ти річний Киянин Максим Васильович підійшов у статусі підприємця, кінцевого бенефіціара компаній «Сервіс та менеджмент» (будівництво), «Медійний партнер» (рекламне агентство), «Цифрове партнерство» (інформаційні послуги), «Сіті корпус» (будівництво), тому багато хто сподівався, що фахівець у галузі права та сфери будівництва, буде спроможний побороти незаконі забудови, які захопили Одесу. Проте такого не сталося, мешканці Одещині і наразі продовжують самостійно боротися, проти проблем, які існували і продовжують існувати в суспільстві. Про це люди повідомили під час проведення марафону, проти незаконих забудов, який проходив на базі ГО «Одеська політична платформа».

1

➤ Марафон проти скандальних забудов Одеси ➤ Триватиме марафон до 18:00Підписуйтесь на Медіа-центр "Одеська політична платформа"

Publiée par Медіа-центр "Одеська політична платформа" sur Mercredi 19 février 2020

.

На відміну, від своїх попередників Михайла Саакашвілі та Максима Степанова, новий очільник ОДА виявився тихою людиною, якій явно не вистачає ані харизми, ані бодай командного голосу. Під час представлення Максим Куций не став обіцяти революційних змін, не грозив «навчити працювати», а просто задекларував відкритість. «Мої двері будуть відкриті завжди для всіх: військових, представників громадських організацій, релігійних конфесій, простих громадян. Давайте робити нашу країну кращою разом. Давайте разом працювати», – пообіцяв чиновник. Проте знов таки ми продовжуємо спостерігати, закритість і брак спілкування.

Напевно саме через відсутність всебічного контакту, станом на 18.02.19 Одеська область одна з останіх не надала перспективний план формування громад на затвердження Уряду. Проте слова з ділом у сфері відкритості у нього почали розходитися практично одразу. Вже за тиждень його заступник Віталій Свічинський у кращих традиціях намагався прикрити шефа від питань журналістів. Власне свою першу прес-конференцію для ЗМІ він дав лише через місяць після призначення. Багатьом здавалося, що це правильно, адже керівник має ознайомитися з ситуацією на місцях, так би мовити, наковтатися одеських реалій, щоб бути в темі. Але спілкування із журналістами виявилося провальним – на більшість питань Куций відповідав загальними фразами і часто пропонував приходити до нього, щоб розібратися в ситуації. Він не зміг бодай розпливчасто пояснити, яка ж стратегія розвитку регіону і що треба робити задля процвітання Одещини.

Також, проблемним моментом у налагоджені контакту з населенням та розгляд проблемних питань, які існують у регіоні є кадрова політика керманича ОДА. Серед призначених замів є лише один місцевий, Віталій Свичинський, інші ж заступники не володіють проблемами регіону, не знають людей, як і сам Куций.

Закритість від ЗМІ та громадськості могла б компенсуватися енергійними напівавторитарними діями адміністрації Максима Куцого, коли питання вирішуються у ручному режимі, проте дають результат. Проте поки, що обласна влада виявляється неспроможньою тримати під контролем події, які відбуваються в області та ефективно реагувати на події, які відбуваються у суспільстві.

Під час першої прес-конференції Максим Куций пожалівся, що мер Геннадій Труханов не виходить з ним на контакт. Мовляв, його помічники двічі намагалися налагодити зв’язок, але на Думській їх ігнорують.

«На жаль, мер поки що не реагує» — сказав голова ОДА.

Політичний експерт Ярослав Католюк підкреслив, що цим Голова Одеської ОДА прийняв невідповідну для себе позицію.

Наступного дня мер Одеси опублікував на своїй сторінці у Facebook поглумився над новим керівником ОДА і написав, що колись давно англієць Белл створив телефон, і очільник ОДА міг бі скористатися цим досягненням науки.

В 1876 году американский учёный Александр Белл изобрёл телефон. С тех пор у людей появилась возможность прямой связи друг с другом, а не «через помощников». 😀#прогресс #государствовсмартфоне

Publiée par Геннадий Труханов sur Vendredi 15 novembre 2019

Це було відверте знущання, на яке в облдержадміністрації навіть не відреагували. Після цього стало зрозуміло, що відігравати серйозної ролі в житті саме Одеси команда Куцого не збирається.

Неспроможність знайти комунікацію дуже швидко зіграло злий жарт з представниками обласної державної адміністрації, коли 4 грудня Одесити стали свідками страшної трагедії, пожежі на Троїцькій, 25.

Тоді міська адміністрація повністю відсторонила обласних колег від інформаційного поля, взяла на себе забезпечення пожежних всім необхідним, хоча важелі впливу для вирішення таких надзвичайних ситуацій перебувають якраз у руках Максима Куцого. В результаті потужна команда Труханова, зібравши на трагедії електоральні вершки (це не відміняє реальних заслуг міської адміністрації у ліквідації трагедії та її наслідків), зрівняла з землею своїх обласних колег, звинувативши в пасивності та некомпетентності. Більш того, тепер мерія тактично відступила і залишила ОДА наодінці із проблемою – консервація і реконструкція будинку. І якщо він, не дай Боже, завалиться, то в усьому буде винуватий саме Максим Куций. 

Ще одним випробуванням для нового керівника Одеської ОДА стала аварія танкера у берегів Одеси. І тут теж він зовні намагався показати, що «тримає руку на пульсі», проте виходило у нього це якось не переконливо і до сьогоднішнього дня ця трагедія продовжує звертати на себе увагу.

На початку року, Telegram-канал «Темный рыцарь» опублікував інформацію, щодо можливості звільнення голів Одеської та Луганської облдержадміністрацій Максима Куцого і Сергія Гайдая. «Обох з яких призначено за квотою нового Горови Офісу Президента Андрія Єрмака.

Про підготовку відставки голови Одеської ОДА також повідомив Telegram-канал «Легитимный». «Джерело з Офісу президента заявляє, що Зеленський незадоволений зниженням рейтингу президента і партії «Слуга народу» в Одесі», – заявляли автори пабліка.

Підтвердженням незадоволення Володимиром Зеленським діяльністю Голови Одеської ОДА, деякі ЗМІ називали приїзд до Одеси Дмитра Разумкова.

Проте Голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций спростував інформацію про те, що його планують звільнити.

Він запевнив, що має повну підтримку з боку президента України Володимира Зеленського

Та похвалився своїми досягненнями. 

Відразу після чого, 23 січня 2020 року, Контррозвідка Служби безпеки України викрила факт розкрадання коштів державного бюджету керівниками одного з департаментів Одеської обласної державної адміністрації через комунальне підприємство облради. Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що чиновники привласнили майже 1,6 мільйонів гривень під час проведення закупівлі товарів для потреб департаменту. Державні кошти виводились у «тінь» через низку фіктивних безготівкових операцій підконтрольними комерційними структурами, а також громадськими організаціям та благодійними фондами. Оборудка реалізовувалась із задіянням чиновників одного із комунальних підприємств обласної ради Одещини. Під час проведених слідчими СБУ обшуків у службових кабінетах посадовців та за місцями їх проживання правоохоронці вилучили документацію, що підтверджує протиправну діяльність фігурантів справи. Триває досудове слідство за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області. — про що повідомила прес-служба відомства.

 

Враховуючи викладене ми бачимо, що все ж таки Голова Одеської ОДА існує, проте результати діяльності залишають чекати кращого.