Одесские активисты и журналисты поддержали законопроект об увеличении украиноязычных передач

Одесские общественники и журналисты обратились к главе Верховной Рады Андрею Парубию с целью поддержать законопроект  №5313 «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно языка аудиовизуальных (электронных) средств массовой информации». Инициатором обращения стала блогер Елена Добровольская. На данный момент обращение подписали порядка 50 человек, в частности журналисты «7-го канала», «Укринформа», блогеры, активисты организаций «Правый Сектор», ГО «Обериг», партии ВО «Свобода», «Народный Рух» и другие общественные деятели.

Приводим текст обращения без изменений:

Голові
Верховної Ради України
Парубію А.В.

Шановний Андрію Володимировичу!

Не так давно, на теренах Інтернету було опубліковано звернення учасників спільноти «Журналисты Одессы» до народних депутатів України щодо відкликання законопроекту № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» та захисту прав російськомовного населення.

Основним аргументом даного звернення було доволі знайоме твердження про те, що влада та автори законопроекту, цитуємо: «… вообще не считают русскоязычных граждан Украины людьми, обладающими своими правами…», а дух законопроекту «является прямым оскорблением русскоязычных граждан Украины».

Патріотична громадськість Одеси щиро обурена такими діями деяких журналістів та громадських діячів і висловлює підтримку законопроекту № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» з огляду на наступне.

Загальновідомо, що навесні 2014 року в Одесі розгорталися доволі трагічні та разом з цим героїчні події. Зовнішні та внутрішні сили намагалися утворити на території м. Одеси та Одеської області квазі-державне утворення – «Одеську Народну Республіку». Знову ж таки, головними тезами були й вищезгадані – «защита русскоговорящего населения» та «отпор насильственной украинизации».

Тоді, ціною людських життів та титанічним зусиллям небайдужих одеситів плани агресора вдалося зупинити.
На хвилі цієї перемоги Одеса почала змінюватися: люди щиро вітали українських вояків, розвішували українськи прапори, співали національний гімн та долучалися до різноманітних заходів на підтримку української мови та культури.
На це була вагома причина – одесити усвідомили, що надійний захист від ворога – це самоідентифікація та самоусвідомлення себе, як частини української нації, українського народу – через мову, через культуру, через нові життєві принципи.

Відзначимо, що Одеса є багатонаціональним містом, де пліч-о-пліч проживають більше 130 національностей, які в важкий для міста та країни час спільно об’єдналися під українськими національними знаменами в боротьбі зі спільним ворогом.
В Одесі говорять багатьма мовами, але разом із цим більшість одеситів розуміє, шанує та за нагоди користується українською мовою. Більше того, жоден одесит ніколи не мав в Одесі проблем з російською мовою та не піддавався будь-якому цькуванню чи переслідуванню за використання російської мови. Ця мова для одеситів є мовою побутового спілкування, але це аж ніяк не означає, що для Одеси вона є єдиною та не допускає використання інших.

Нагадаємо також, що у 1991 році одесити були одними з найперших державотворців, в Одесі без будь-яких проблем замайорів український прапор.За даними всеукраїнського референдуму 85,38 % одеситів висловилися за проголошення незалежності України.

На сьогоднішній день кількість української мови в одеському медіапросторі (включаючи й засоби масової інформації, які представляють підписанти вказаного вище звернення) коливається від 0 до 1 %. Більшість одеситів, які прагнуть отримувати інформацію про рідне місто українською мовою, позбавлені такої можливості.

Крім того, вважаємо за доцільне звернути увагу на той факт, що більшість підписантів звернення проти законопроекту № 5313, які називають себе патріотичними, колись вже відзначились на цьому поприщі, написавши звернення на захист працівників інтернет-видання «Таймер», які під час подій Революції гідності, т.з. «Русскойвесны» неприкрито підтримували представників «Антимайдану» та сепаратистські рухи на території м. Одеси, були особисто присутніми на зборах ворогів української держави на Куликовому полі.

З огляду на все викладене вище, ще раз висловлюємо свою рішучу підтримку законопроекту № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» та висловлюємо надію на його найскоріше прийняття.

З Повагою,

-Карташов Артем — громадський активіст,
-Сімашко Олег — громадський активіст,
-Павло Поламарчук — громадський активіст, «Демальянс»,
-Надія Яшан — громадський діяч,
-Катерина Старцева — волонтер,
-Сергій Стерненко — голова «Правий сектор Одеса»,
-Владислав Балинський — голова ГО «Зелений лист»,
-Олена Добровольська — журналіст, блогер,
-Сергій Гуцалюк — ГО «Чорноморське Гайдамацьке З*єднання»,
-Анна Кравцова, головний редактор 7 каналу,
-Олена Ротарі, шеф-редактор 7 телеканалу,
-ГО «Оберіг»,
-Євгенія Завалій — волонтер,
-Вікторія Сибір — волонтер,
-Юлія Токаєва — волонтер, адвокат,
-Алла Русс — волонтер,
-Олена Сивак — волонтер,
-Сергій Братчук — журналіст, громадський діяч
-Ольга Голодова — кореспондент 7 каналу,
-Олекса Губський — громадський актвіст,
-Олег Михайлик — ПП «Сила людей», громадський актвіст,
-Лариса Данілевська — волонтер,
-Валентин Ткачук — громадський активіст,
-Олена Гладкова — журналіст,
-Олександр Музичко — історик,
-Діана Попкова — старший редактор радіо, філії НТКУ «Одеська регіональна дирекція»,
-Світлана Бондар — громадський актвіст,
-Ірина Божко — старший редактор філіі НТКУ «Одеська регіональна дирекція»,
-Железогло Наталя — музичний редактор радіо філії НТКУ «Одеська регіональна дирекція»,
-Арсен Геловані — громадський активіст,
-Тетяна Чорна — Молодіжний центр ім. В.І. Вернадського,
-Оксана Піднебесна — завідувач редакції суспільно-політичних програм, Одеська філія НТКУ,
-Михайло Кузаконь — Одеська обласна організація політичної партії «Народний Рух України»,
-Олександр Остапенко — громадський діяч, ПП «Народний фронт»,
-Олександра Степова — громадський активіст,
-Дмитро Вічик — громадський діяч,
-Ірина Медушевська — блогер,
-Євген Сойкін -громадський активіст, Народний Рух України,
-Юлія Стрілецька — громадський діяч,
-Михайло Аксанюк — власний кореспондент «Укрінформ»,
-Жанна Горіна — науковець, викладач,
-Тарас Гончарук — історик,
-Гліб Громов — громадський активіст, ВО Свобода

 

Отметим, что согласно законопроекту, передачи на государственном языке получат следующие квоты:

— Для общенациональной категории вещания доля передач и / или фильмов на украинском языке не менее 75% в течение суток в каждом из промежутков времени с 7.00 до 18.00 и с 18.00 до 22.00;

— Для региональных и местных категорий вещания обязательная доля передач и / или фильмов на украинском языке на уровне 50% в течение суток в каждом из промежутков времени с 7.00 до 18.00 и с 18.00 до 22.00;

— Обязательная доля передач новостей на государственном языке, а именно — не менее 75% от общей продолжительности всех передач новостей в каждом из промежутков времени с 7.00 до 18.00 и с 18.00 до 22.00.

При этом указанные квоты не распространяются на субъектов государственного иностранного вещания.

comments powered by HyperComments